znicz 1W tym roku Wszystkich Świętych przypada w niedzielę. Służby miejskie odpowiedzialne za bezpieczeństwo i utrzymanie ruchu są przygotowane na wydłużoną pracę i służbę. Organizacja ruchu w rejonie cmentarza zostanie zmieniona już w piątek rano (30 października), od godz. 6.00. Zmiana będzie obowiązywała do poniedziałku (2 listopada).

Nowa organizacja ma zadanie usprawnić ruchu pojazdów i pieszych w dni świąteczne (Wszystkich Świętych).

Od skrzyżowania ulic Gnieźnieńskiej, Manowskiej, Rubinowej do Ronda Solidarności oraz na ul. Kamieniarskiej i Strażackiej obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Na całej długości ulicy Gnieźnieńskiej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania pojazdów, wyjątkiem są okolice wjazdu na teren cmentarza, tam możliwe będzie zatrzymanie samochodów w celu wysadzenia pasażerów. Od trony ulicy Diamentowej do postoju taxi prawy pas ruchu ulicy Gnieźnieńskiej będzie przeznaczony na postój samochodów. W okolicach cmentarza możliwe będzie zaparkowanie samochodu przy ul. Paderewskiego (centrum handlowe Atrium, Castorama)

Na odcinku chodnika od głównego wejścia na teren cmentarza do końca cmentarza przy krawędzi jezdni zostaną postawione zapory drogowe wraz z taśmą ostrzegawczą w celu zabezpieczenia przed wtargnięciem pieszych na jezdnię oraz brakiem możliwości wjazdu pojazdów na chodnik. Wjazd   na ul. Kamieniarską zostanie ograniczony tylko dla zaopatrzenia, służb komunalnych oraz osób niepełnosprawnych (dla nich miejsca parkingowe znajdują się również na parkingu przed bramą główną cmentarza) - ze względu na spodziewany bardzo duży ruch pieszych oraz zlokalizowane stoiska handlujące. Wjazd na ulicę Kamieniarską odbywać się będzie od strony ulicy Połczyńskiej. Wjazd na parking  przy postoju taksówek również zostanie ograniczony tylko do osób niepełnosprawnych.

Ruch autobusów w obrębie cmentarza odbywać się będzie następująco: wjazd odbywać się będzie ul. Strażacką na plac (plac między ul. Strażacką a Kamieniarską) gdzie zostaną zlokalizowane tymczasowe przystanki autobusowe dla wysiadających oraz dla wsiadających, następnie autobus wyjeżdżał będzie ul. Kamieniarską i Gnieźnieńską. Zarówno kierowcy jak i piesi proszeni są o dostosowanie się do poleceń kierujących ruchem.

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u