poczta 1

Kartka pocztowa z nadrukowanym znaczkiem na urodziny miasta. Doceniając historyczne znaczenie przypadających w tym roku obchodów 750. rocznicy lokowania Koszalina, Poczta Polska S.A. wprowadzi do sprzedaży upamiętniającą to wydarzenie kartkę pocztową z nadrukowanym znaczkiem. Projekt powstał dzięki współpracy Poczty Polskiej S.A. z Muzeum w Koszalinie, które udostępniło fotografie swoich zbiorów. Na kartce widoczna jest panorama Koszalina od południowego zachodu, uwieczniona na oleodruku z początku XX wieku.

Znaczek to najstarszy widok Koszalina z Mapy Pomorza autorstwa Eilhardusa Lubinusa z 1618 roku, a na przywieszce znajduje się tłok pieczętny Koszalina z godłem św. Jana Chrzciciela z pierwszej połowy XIX wieku. Jest też akcent współczesny – oficjalne logo obchodów jubileuszu 750-lecia Koszalina.

W Koszalinie kartka pocztowa dostępna będzie w placówkach pocztowych przy ul. Władysława Andersa 22, al. Armii Krajowej 5, ul. Władysława IV 22a i ul. Oskara Langego 23. Koszt kartki ze znaczkiem to 1,75 zł. Dodatkowo w placówce pocztowej przy ul. Władysława IV 22a przez 28 dni, począwszy od 16 stycznia br., stosowany będzie datownik okolicznościowy z herbem miasta i hasłem „750-lecie Koszalina”.

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u