poczta 1

Kartka pocztowa z nadrukowanym znaczkiem na urodziny miasta. Doceniając historyczne znaczenie przypadających w tym roku obchodów 750. rocznicy lokowania Koszalina, Poczta Polska S.A. wprowadzi do sprzedaży upamiętniającą to wydarzenie kartkę pocztową z nadrukowanym znaczkiem. Projekt powstał dzięki współpracy Poczty Polskiej S.A. z Muzeum w Koszalinie, które udostępniło fotografie swoich zbiorów. Na kartce widoczna jest panorama Koszalina od południowego zachodu, uwieczniona na oleodruku z początku XX wieku.

Znaczek to najstarszy widok Koszalina z Mapy Pomorza autorstwa Eilhardusa Lubinusa z 1618 roku, a na przywieszce znajduje się tłok pieczętny Koszalina z godłem św. Jana Chrzciciela z pierwszej połowy XIX wieku. Jest też akcent współczesny – oficjalne logo obchodów jubileuszu 750-lecia Koszalina.

W Koszalinie kartka pocztowa dostępna będzie w placówkach pocztowych przy ul. Władysława Andersa 22, al. Armii Krajowej 5, ul. Władysława IV 22a i ul. Oskara Langego 23. Koszt kartki ze znaczkiem to 1,75 zł. Dodatkowo w placówce pocztowej przy ul. Władysława IV 22a przez 28 dni, począwszy od 16 stycznia br., stosowany będzie datownik okolicznościowy z herbem miasta i hasłem „750-lecie Koszalina”.

Dodaj Temat

 reklama balticbd

calidozaworarka

 

ARKA zyczeniabn2017toplaserkoszalinlogo1

baneredu4you1

reklamamchecinski1                                                

teproogłoszenieopracebalticinfo1

lechbudIIetap

logo.rgb

e.sztorc.banner

inwestbohwawy

 

vertaxofertareklama1

banerekfotowoltaika210x240px3

 assetlogolarge

 

balticinfopl


logonieruchomosci ew1

logopraxis

pamprofil

 

4mobile

banerbogurscy
 banerek1
logo just
 
MAPA STRON I II
stat4u