bohO kolejnej edycji Środkowopomorskich Targów Pracy rozmawiamy z rekotrem Politechniki Koszalińskiej, prof. dr hab. inż. Tadeuszem Bohdalem.

- Czym wyróżniać będą się kolejne, czternaste już, Targi Pracy?
- Biuro Karier Politechniki Koszalińskiej od 14 lat jest organizatorem największej imprezy targowej, ponadto aktywnie włącza się w działania mające na celu poprawę sytuacji młodzieży na rynku pracy. Przez kolejnych 12 lat Targi Pracy kierowane były do studentów i absolwentów uczelni. Od ubiegłego roku formuła Targów została rozszerzona. Już po raz drugi Targi zorganizowane zostaną pod nazwą Środkowopomorskie Targi Pracy ze zmienioną formułą. Obecnie jest to impreza kierowana do wszystkich osób poszukujących zatrudnienia, bądź zainteresowanych zmianą pracy – niezależnie od posiadanego wykształcenia i wieku. Wystawcy to głównie pracodawcy planujący zwiększenie zatrudnienia, poszukujący pracowników zarówno na stanowiska menedżerskie, jak i te bezpośrednio związane z produkcją.

- Ilu będzie wystawców? 
- Zainteresowanie imprezą targową z roku na rok jest coraz większe. Targi nie tylko zapewniają bezpośredni kontakt z wieloma pracodawcami w jednym miejscu. Jest to także okazja do zaprezentowania firmy, jej profilu działania, metod naboru i selekcji kandydatów, zebrania dokumentów aplikacyjnych od osób zainteresowanych podjęciem pracy. Poprzednie edycje Targów gromadziły ponad 70 wystawców - prężnie działające lokalne przedsiębiorstwa i instytucje oraz firmy uznane na rynku krajowym i globalnym. Szacujemy, że odwiedziło stoiska targowe ponad 3000 osób zainteresowanych pozyskaniem pracy. Obecny poziom zainteresowania pozwala na przyjęcie szacunku, że tegoroczna impreza zgromadzi nie mniej wystawców. Największe zainteresowanie obserwujemy już od kilku lat ze strony firm branży informatycznej. Tegoroczna edycja targów i imprez towarzyszących nakierowana jest na udział i prezentację firm z różnych branż, a szczególnie ściśle powiązanych z kierunkami kształcenia w uczelni.
- Czy taka formuła cieszy się dużym zainteresowaniem?
- Formuła targów podlega stałemu uatrakcyjnianiu. Dyskutujemy na ten temat z najbardziej zainteresowanymi dobrym przygotowaniem pracowników pracodawcami, ale także z izbami gospodarczymi i przedstawicielami urzędów pracy. Zależy nam na tym, żeby nasze wyobrażenie o potrzebach pracodawców i osób poszukujących zatrudnienia nadążało za zmianami dokonującymi się na rynku pracy. We współpracy z przedsiębiorcami i izbami gospodarczymi przygotowujemy szereg imprez towarzyszących – paneli, wykładów i szkoleń, które pomogą uzyskać jak najlepsze przygotowanie do wejścia na rynek pracy, ale i przybliżą potrzeby pracodawców. Nie bez znaczenia jest także sama możliwość kontaktu z potencjalnym pracodawcą bez stresu, jaki towarzyszy kandydatom w trakcie procesu rekrutacyjnego.

- Czy wielu absolwentów Politechniki znajduje pracę w lokalnych firmach?
- Nasi absolwenci zasilają niemal wszystkie gałęzie gospodarki i przemysłu. Od wielu lat wypuszczamy na rynek pracy nie tylko inżynierów, lecz także studentów kierunków ekonomicznych, artystycznych i humanistycznych. Tę wszechstronność oferty edukacyjnej i skuteczność kształcenia dostrzegają przedsiębiorcy. Politechnika Koszalińska została najwyżej oceniona przez pracodawców spośród wszystkich uczelni w zachodniopomorskim – wynika z rankingu „Prestiż wśród pracodawców 2014”, który opublikował magazyn edukacyjny „Perspektywy”. Reagowanie na zmieniające się tendencje w zatrudnianiu przynosi rezultaty: absolwenci znajdują pracę – wskazywały na to m.in. raporty z badania losów zawodowych absolwentów PK.
- Jaki jest planowany program Targów?

- W ramach programu Targów Pracy będą organizowane liczne spotkania, dyskusje, warsztaty i prezentacje. Należy wymienić, między innymi, panel dyskusyjny z przedsiębiorcami zorganizowany przez Koszalińską Izbę Przemysłowo-Handlową na temat możliwości rozwijania biznesu w regionie, spotkanie ze znanym koszalińskim przedsiębiorcą Robertem Bodendorfem, który będzie chciał zainspirować uczestników imprezy do rozpoczęcia działalności biznesowej; opowie o tym, na czym polega prowadzenie działalności gospodarczej, o wadach i zaletach tego rodzaju aktywności zawodowej. Odbędą się warsztaty programowania komputerowego w Javie oraz warsztaty racjonalnego żywienia, w ramach których zostanie omówiona piramida żywieniowa, przeprowadzona kontrola masy ciała, zostaną omówione wyniki tych pomiarów i ewentualnie podane zalecenia dotyczące zmiany sposobu odżywiania. Serdecznie zapraszam wszystkich do aktywnego udziały w tej bardzo ważnej imprezie.

Rozmawiał: Tomasz Wojciechowski

Komentarze   

Ada
0 #2 Ada 2016-02-23 13:27
Cytuję Pan Zdzichu:
Ale kiedy i gdzie będą te Targi to już pan dziennikarz nie napisał :lol: ot taki drobny nic nie znaczący szczegół...

Targi odbywają się 17.03.2016, więcej informacji na stronie: http://www.targipracy.koszalin.pl/www/front/index.php
Cytować
Pan Zdzichu
0 #1 Pan Zdzichu 2016-02-22 12:37
Ale kiedy i gdzie będą te Targi to już pan dziennikarz nie napisał :lol: ot taki drobny nic nie znaczący szczegół...
Cytować

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u