szkolenie1W dniach 30 września – 2 października w Koszalinie odbędzie się druga edycja warsztatów PyCode Carrots Koszalin #2. Jako miejsce wybrano bydunek H Politechniki Koszalińskiej. W warsztatach udział weźmie 30 uczestników, oraz 10 mentorów. Pod okiem doświadczonych programistów uczestnicy zostaną wprowadzeni w podstawy programowania w języku Python. Żeby wziąć udział w wydarzeniu nie trzeba mieć żadnej wiedzy z zakresu programowania, wystarczy motywacja i chęć do nauki. W trakcie około 12 godzin kodowania jest też wiele okazji do wymiany doświadczeń oraz nawiązywania nowych znajomości. Rejestracja  już ruszyła i będzie trwała do 16 września. Aby się zarejestrować wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie Geek Girls Carrots. Wyniki naboru zostaną ogłoszone 19 września. Warsztaty są zupełnie darmowe, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Zatem do dzieła!

Agata Piotrowska, uczestniczka pierwszej edycji warsztatów zapewnia że warto wziąć w nich udział.- Uczestnictwo w warsztatach Pycode Carrots było moim pierwszym doświadczeniem z językiem programowania. Byłam ciekawa na czym to polega i jak zajęcia będą poprowadzone. Weekend spędzony przy nauce języka Python okazał się bardzo pracowity. Od razu przystąpiłam do realizowania ćwiczeń, podczas których uczyłam się podstawowych komend. Kolejnym plusem dla organizatorów warsztatów było stworzenie małych trzyosobowych grup, z których każda miała swojego mentora. Warsztaty te były możliwością do poznania wielu interesujących osób. Polecam je każdemu,  kto ceni swój rozwój osobisty i lubi wyzwania -podsumowuje pani Agata. Warsztaty to także możliwość spotkania ze specjalistami, którzy zajmują się programowaniem zawodowo. Jak profesjonaliści oceniają to wydarzenie?
-Jestem pełen uznania dla organizatorów za pomysł, oraz chęć przekazywania wiedzy związanej z praktycznym programowaniem. Jeśli nawet nie każdy uczestnik warsztatów zostanie w przyszłości programistą, to z pewnością wszyscy zrozumieją, jak wyglądają aplikacje od środka, co znacznie ułatwia funkcjonowanie każdemu przedsiębiorcy, czy innemu użytkownikowi oprogramowania. Tego typu inicjatywy zawsze z chęcią wspieram– mówi z uśmiechem Robert Bodendorf, szef firmy Business Software, partner warsztatów.
Wśród partnerów i patronów nie mogło zabraknąć także Koszalińskiej Izby Przemysłowo- Handlowej, która wspiera innowacyjność firm i rozwój osobisty.- To bardzo dobra wiadomość, że te warsztaty odbędą się w naszym mieście. I to po raz kolejny. Szczególnie z uwagi na fakt, że sa one odpowiedzią i potencjalnym rozwiązaniem na realne potrzeby przedsiębiorców. Dlatego też z chęcią zostaliśmy partnerem tego wydarzenia.- wyjaśnia Piotr Huzar, dyrektor biura KIPH i jednoczesnie podsumowuje- Oczywiste jest, że po kilkunastu godzinach warsztatów osoba początkująca nie będzie profesjonalnym programistą, ale z pewnością wyniesie  solidne podstawy i dużą motywację do dalszego rozwoju w tym kierunku, a to już połowa sukcesu.

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u