ptasiestolowkisainowStowarzyszenie Sianowska Akademia Seniora złożyła jakis  czas temu wniosek na dofinansowanie projektu  „Ptasie stołówki” i zdobyła środki na jego realizację. Obecnie projekt ten dobiegł końca. O co chodziło? Autorzy projektu, sianowscy seniorzy, zauważyli, że problemem staje się zanik wśród młodego pokolenia zainteresowania otaczającym nas środowiskiem i przyrodą. Dzieci coraz częściej spędzają całe dnie w czterech ścianach domu przed ekranem komputera i telewizora.

Małe dzieci mają z reguły niewielki kontakt z żywą przyrodą, środowiskiem leśnym i nie znają występujących tam gatunków ptaków, zwierząt i roślin. Zajęcia objęte projektem mają na celu uwrażliwienie dzieci na potrzeby leśnego środowiska przyrodniczego. Skutkiem zrealizowanego projektu będzie wzbudzenie ciekawości dzieci przedstawioną problematyką i chęć częstych wycieczek do lasu z rodzicami lub dziadkami.
Projekt realizowano na terenie lasów Nadleśnictwa Karnieszewice oraz w siedzibie Sianowskiego Inkubatora Organizacji Samorządowych. W projekcie brały udział dzieci z Przedszkola Gminnego w Sianowie oraz grupa seniorów.
W ramach projektu odbyły się wycieczki, oraz budowanow spólnie karmniki.

Dodaj Temat

 reklama balticbd

calidozaworarka

 

ARKA zyczeniabn2017toplaserkoszalinlogo1

baneredu4you1

reklamamchecinski1                                                

teproogłoszenieopracebalticinfo1

lechbudIIetap

logo.rgb

e.sztorc.banner

inwestbohwawy

 

vertaxofertareklama1

banerekfotowoltaika210x240px3

 assetlogolarge

 

balticinfopl


logonieruchomosci ew1

logopraxis

pamprofil

 

4mobile

banerbogurscy
 banerek1
logo just
 
MAPA STRON I II
stat4u