mzkkontrola1Mówi się, że kierowcy autobusów miejskich to elita elit. Kierowcy autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koszalinie dbają nie tylko o kulturę i komfort jazdy pasażerów, lecz podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe. Poddawani są także stałym badaniom na obecność narkotyków lub alkoholu we krwi. Kierowca koszalińskiego autobusu musi być nie tylko punktualny, ale też pozostawać poza wszelkim podejrzeniem kierowania pojazdu pod wpływem niedozwolonych substancji lub alkoholu.

Dlatego MZK podjął współpracę z Komendą Miejską Policji w Koszalinie, której celem jest szkolenie kierowców autobusów z zakresu przepisów ruchu drogowego, oraz przeprowadzanie wspomnianych kontroli pośród kierowców i personelu komunikacji miejskiej w Koszalinie.

mzkkontrola2Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przeprowadzili na terenie zajezdni MZK kontrolę kierowców autobusów MZK mającą na celu ujawnienie i eliminowanie z ruchu kierujących autobusami będących pod wpływem  alkoholu lub narkotyków. - Ponieważ codziennie wszyscy kierowcy  przed przystąpieniem do pracy, jak też po jej zakończeniu są sprawdzani specjalistycznym urządzeniem na trzeźwość, zależało nam szczególnie na wyeliminowaniu kierowców, którym być może zdarza się zażywać narkotyki.- wyjaśnia Andrzej Bacławski, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koszalinie.

wynikbadaniatrzezwoscimzkWizyta funkcjonariuszy policji bladym świtem w zajezdni była oczywiście niezapowiedziana. Wszyscy przebadani kierowcy jak i inni pracownicy MZK, którzy tego dnia do pracy przyjechali samochodami  pozytywnie przeszli kontrolę. U żadnego z nich nie stwierdzono obecności narkotyków jak również nikt nie przyjechał do pracy w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.-Umówiliśmy się z koszalińską policją, że takie akcje będą przeprowadzane kilka razy w roku.- mówi prezes Bacławski. Czy z takiej współpracy zadowolona jest Komedna Miejska Policji? - Jak najbardziej, cieszy nas podjęcie współpracy z MZK. Szkolimy z zakresu przepisów ruchu drogowego wiele grup zawodowych, tym bardziej warto taką wiedzę przekazać w miarę potrzeb i konieczności kierowcom koszalińskich autobusów. Przeprowadzane przez koszalińskich policjantów kontrole pokazują też, że można bez obaw korzystać z transportu miejskiego- wyjaśnia rzecznik prasowy KMP w Koszalinie, młodszy aspirant Monika Kosiec.


Kierowcy miejskich autobusów pokazują że kontrole im nie straszne. Ponadto są chętni do nabywania nowej wiedzy i szkolenia się, by dowozić pasażerów całych i zdrowych. MZK w Koszalinie permanentnie wdraża różne udogodnienia dla pasażerów, a z tego co nam wiadomo- to dopiero niewielka część planowanych większych zmian. Jakie to zmiany? O tym innym razem.


Tomasz Wojciechowski

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u