mateuszpolski1Pochodzący z Karlina Mateusz Polski, brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Europy w boksie, opowiada o boksie, pasjach życiowych i walce-nie tylko na ringu.

- Jakie masz wrażenia po zdobyciu brązowego medalu? Mogło być lepiej?

- Zawsze mogło być lepiej, ale tak naprawdę zarówno przed jaki i po Mistrzostwach Europy nie czułem presji że muszę wygrać za wszelką cenę. Tak więc podchodzę do tego "na luziku".

-  Dlaczego akurat boks? Co Ci daje ten sport?

- Boks- dlatego że raz spróbowałem i tak mnie wciągnęło, że jestem bokserem do tej pory i nie wyobrażam sobie życia bez sportu! Boks jest sportem indywidualnym, a ja uwielbiam harować na treningach i czuć tą satysfakcję po treningu że dałem z siebie maxa!

- No a czym sie zajmujesz poza boksem?

- Po za boksem nic tak naprawdę nie robię, boksowaniu poświęcam bardzo dużo czasu, a jak już mam wolne to ten czas staram się spędzić z moją dziewczyną, rodziną i najbliższymi.

karlinomateusz1- Najtrudniejsza jest walka na ringu czy z samym sobą?

- "Ja, ty, nikt nie bije tak mocno jak życie" - zdecydowanie najtrudniejsza walka jest z życiem i samym sobą, a ta walka w ringu z porównaniem do tej z życia to zabawa.
- Twoje dalsze plany bokserskie?

- Na tą chwilę odpoczynek, później zgrupowanie w Zakopanym, turniej w Czechach i znowu zgrupowanie i tak to Mistrzostw Świata które odbywają się od 27 sierpnia.
- Grzeczni chłopcy się biją?

- Pewnie ze tak! Ja jestem grzeczny a boksuję, nie ma różnicy.
- Twój ulubiony bokser?

- Żadnego nie mam, bo w każdym mi się coś podoba i od każdego czegoś można się nauczyć.
- Masz jakieś swoje motto?

- "Ból jest chwilowy, chwała trwa wiecznie". A i jeszcze jedno: "Jeżeli chociaż śnisz, żeby mnie pokonać, lepiej żebyś się obudził i przeprosił ".

 

Rozmawiał: Tomasz Wojciechowski

 

Więcej o Mateuszu: https://www.facebook.com/mateusz.polski21/

 

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

bobolicestrefa2

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u