sztorckrzysztof1Krzysztof Sztorc prowadzi w Koszalinie Studio Tańca. Opowiada nam o tym co daje taniec, oraz jak spędzić tanecznie wakacje.

- Co zmotywowało Cię do założenia swojego Studia Tańca?
- Szkoła została założona z myślą o ludziach, którzy mają chęć, pasję oraz zaangażowanie do tańca i nie boją się wyzwań.
Każdy, kto chce tańczyć może przyjść do nas na zajęcia i zobaczyć, jakie to łatwe, a jednocześnie przyjemne stawiać pierwsze kroki taneczne do wesołych i gorących rytmów salsy czy bachaty. Nasza oferta skierowana jest zarówno do tych, którzy już tańczyli, jak i tych, którzy chcą postawić pierwszy krok w kierunku tańca. Wiek także nie stanowi żadnej bariery, wystarczą dobre chęci. Na nasze kursy można zgłaszać się w parach albo indywidualnie, pomagamy w znalezieniu partnera, partnerki.

- Czym jest salsa a czym bachata? Co je różni?

- Salsa to niezwykła muzyka i związany z nią żywiołowy, pełen ekspresji, energii oraz emocji taniec. Cechuje ją ogromna melodyjność przy jednoczesnym bogactwie rytmów, współbrzmienie wielu instrumentów w śmiałych rozwiązaniach aranżacyjnych. Ten styl jest bardzo lubiany i dostarcza tańczącym go wielu pozytywnych wrażeń. Bachata to drugi po salsie najbardziej popularny taniec pochodzący z Karaibów. Proste kroki, oszałamiający ruch kobiecych bioder i niezwykle efektowne figury tańczone w rytm łatwo wpadających w ucho dźwięków wesołej i żywiołowej bachaty dominikańskiej, bądź osłoniętej magią romantyczności bachaty sensual. Trendów w samym tańcu jest wiele, jeśli jednak chodzi o tańce karaibskie, to dużą popularnością stale cieszy się salsa ze względu na ekspresje i zabawowy charakter. Co do bachaty, powstają co róż to nowe odmiany tego tańca, aktualnie w trendach jest bachata fusion łącząca w sobie chyba elementy wszystkich istniejących na świecie tańców. Najbardziej jednak znane w Polsce i w Koszalinie są bachata sensualna z nutą romantyczności i bachata dominikańska bazująca na pracy stóp do żywiołowej muzyki

sztorcszkolatanca2

- Jak przebiegają zajęcia w Twojej szkole?
- Każde zajęcia zaczynają się kilkuminutową rozgrzewką solo i w parze. Później przypominamy kroczki (popularnie nazywane z języka angielskiego footworkami), kombinacje z zajęć poprzednich, po czym uczymy się czegoś nowego. Na kursach skupiamy się na wypracowaniu tanecznych podstaw, ćwiczymy izolacje ciała, tak by z zajęć na zajęcia zwiększać zakres ruchu, co jest niezwykle istotne przy nauce kombinacji i figurek. Czas, jaki poświęcamy na wypracowanie kombinacji uzależniony jest od woli kursantów. Zasadniczo zajęcia trwają 75 minut, a poziom stresu na zajęciach wynosi 0. W czasie zajęć gwarantowana dobra zabawa, ogrom radości i całe mnóstwo taneczności, a przede wszystkim oderwanie się od szarej rzeczywistości.

sztorckszkolatanca1

- Wiem, że na wakacje rozszerzyliście ofertę kursów? Co możesz o tym powiedzieć?
- Na wakacje faktycznie rozszerzyliśmy naszą ofertę, kierując ją do różnych grup wiekowych. Wprowadziliśmy kilka nowości w naszym Studiu: taniec i relaksacje dla seniorek, czy ćwiczenia na macie, czyli tzw. MatoBachata, obejmująca ćwiczenia na biodra, mięśnie brzucha i pośladków oraz odrobinę ćwiczeń rozciągających, na koniec zajęć oczywiście relaksacja. Wszystkim tym ćwiczeniom towarzyszy dźwięk niezwykle delikatnych kawałków bachatowych, stąd też nazwa zajęć.
- Warto tańczyć?
- Warto. Zawiązuje się nowe przyjaźnie, aktywnie spędza się czas i robi coś dla siebie samego, wzrasta pewność siebie. Człowiek staje się bardziej otwarty można się nauczyć tańczyć, a jednocześnie zrelaksować, oderwać od problemów codziennych. Na zajęciach gwarantowana jest duża dawka pozytywnej energii, uśmiechu i muzykalności
nie krzyczymy, nie stresujemy się na zajęciach – tańczymy dla przyjemności, lubimy to, kochamy to. 

 

Rozmawiał: Tomasz Wojciechowski

Dodaj Temat

 reklama balticbd

calidozaworarka

 

ARKA zyczeniabn2017toplaserkoszalinlogo1

baneredu4you1

reklamamchecinski1                                                

teproogłoszenieopracebalticinfo1

lechbudIIetap

logo.rgb

e.sztorc.banner

inwestbohwawy

 

vertaxofertareklama1

banerekfotowoltaika210x240px3

 assetlogolarge

 

balticinfopl


logonieruchomosci ew1

logopraxis

pamprofil

 

4mobile

banerbogurscy
 banerek1
logo just
 
MAPA STRON I II
stat4u