sztorckrzysztof1Krzysztof Sztorc prowadzi w Koszalinie Studio Tańca. Opowiada nam o tym co daje taniec, oraz jak spędzić tanecznie wakacje.

- Co zmotywowało Cię do założenia swojego Studia Tańca?
- Szkoła została założona z myślą o ludziach, którzy mają chęć, pasję oraz zaangażowanie do tańca i nie boją się wyzwań.
Każdy, kto chce tańczyć może przyjść do nas na zajęcia i zobaczyć, jakie to łatwe, a jednocześnie przyjemne stawiać pierwsze kroki taneczne do wesołych i gorących rytmów salsy czy bachaty. Nasza oferta skierowana jest zarówno do tych, którzy już tańczyli, jak i tych, którzy chcą postawić pierwszy krok w kierunku tańca. Wiek także nie stanowi żadnej bariery, wystarczą dobre chęci. Na nasze kursy można zgłaszać się w parach albo indywidualnie, pomagamy w znalezieniu partnera, partnerki.

- Czym jest salsa a czym bachata? Co je różni?

- Salsa to niezwykła muzyka i związany z nią żywiołowy, pełen ekspresji, energii oraz emocji taniec. Cechuje ją ogromna melodyjność przy jednoczesnym bogactwie rytmów, współbrzmienie wielu instrumentów w śmiałych rozwiązaniach aranżacyjnych. Ten styl jest bardzo lubiany i dostarcza tańczącym go wielu pozytywnych wrażeń. Bachata to drugi po salsie najbardziej popularny taniec pochodzący z Karaibów. Proste kroki, oszałamiający ruch kobiecych bioder i niezwykle efektowne figury tańczone w rytm łatwo wpadających w ucho dźwięków wesołej i żywiołowej bachaty dominikańskiej, bądź osłoniętej magią romantyczności bachaty sensual. Trendów w samym tańcu jest wiele, jeśli jednak chodzi o tańce karaibskie, to dużą popularnością stale cieszy się salsa ze względu na ekspresje i zabawowy charakter. Co do bachaty, powstają co róż to nowe odmiany tego tańca, aktualnie w trendach jest bachata fusion łącząca w sobie chyba elementy wszystkich istniejących na świecie tańców. Najbardziej jednak znane w Polsce i w Koszalinie są bachata sensualna z nutą romantyczności i bachata dominikańska bazująca na pracy stóp do żywiołowej muzyki

sztorcszkolatanca2

- Jak przebiegają zajęcia w Twojej szkole?
- Każde zajęcia zaczynają się kilkuminutową rozgrzewką solo i w parze. Później przypominamy kroczki (popularnie nazywane z języka angielskiego footworkami), kombinacje z zajęć poprzednich, po czym uczymy się czegoś nowego. Na kursach skupiamy się na wypracowaniu tanecznych podstaw, ćwiczymy izolacje ciała, tak by z zajęć na zajęcia zwiększać zakres ruchu, co jest niezwykle istotne przy nauce kombinacji i figurek. Czas, jaki poświęcamy na wypracowanie kombinacji uzależniony jest od woli kursantów. Zasadniczo zajęcia trwają 75 minut, a poziom stresu na zajęciach wynosi 0. W czasie zajęć gwarantowana dobra zabawa, ogrom radości i całe mnóstwo taneczności, a przede wszystkim oderwanie się od szarej rzeczywistości.

sztorckszkolatanca1

- Wiem, że na wakacje rozszerzyliście ofertę kursów? Co możesz o tym powiedzieć?
- Na wakacje faktycznie rozszerzyliśmy naszą ofertę, kierując ją do różnych grup wiekowych. Wprowadziliśmy kilka nowości w naszym Studiu: taniec i relaksacje dla seniorek, czy ćwiczenia na macie, czyli tzw. MatoBachata, obejmująca ćwiczenia na biodra, mięśnie brzucha i pośladków oraz odrobinę ćwiczeń rozciągających, na koniec zajęć oczywiście relaksacja. Wszystkim tym ćwiczeniom towarzyszy dźwięk niezwykle delikatnych kawałków bachatowych, stąd też nazwa zajęć.
- Warto tańczyć?
- Warto. Zawiązuje się nowe przyjaźnie, aktywnie spędza się czas i robi coś dla siebie samego, wzrasta pewność siebie. Człowiek staje się bardziej otwarty można się nauczyć tańczyć, a jednocześnie zrelaksować, oderwać od problemów codziennych. Na zajęciach gwarantowana jest duża dawka pozytywnej energii, uśmiechu i muzykalności
nie krzyczymy, nie stresujemy się na zajęciach – tańczymy dla przyjemności, lubimy to, kochamy to. 

 

Rozmawiał: Tomasz Wojciechowski

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u