martazebrowskaMarta Żebrowska ma nietypową pasję w życiu. Są to pierniki, które wypieka i ozdabia w prowadzonej przez siebie Pracowni Artystycznej Lukrecja. Opowiada nam o tym w wywiadzie.
- Trudno robi się pierniki?
- Raczej nie, jeśli masz dobry, sprawdzony przepis to nie jest to trudne, przynajmniej dla mnie. Chociaż moze tak mi się tylko wydaje, bo upiekłam ich już tysiące.

- Skąd zainteresowanie piernikami? Czy ma to związek z Pani studiami w Toruniu i wizytami w tamtejszym Muzeum Piernika?
- Piernik to tylko baza, ciasto z którego wycinam potrzebne kształty, tworze kompozycje. Z Toruniem związku nie ma, kiedy tam mieszkałam i studiowałam daleko mi było do pieczenia, a w Muzeum Piernika nigdy nie byłam. Chociaż chyba powinnam kiedyś podejrzeć konkurencję (śmiech).

pracownialukrecjakoszalin- Jakiego rodzaju pierniki Pani tworzy? 
- Przede wszytskim pierniki artystyczne, wszystko zależy od wyobraźni i pomysłu klientów, którzy przychodzą czasem z gotowym już pomysłem. Może to być być piernik w kształcie krawatu, baletnicy, czołgu czy butelki wina. Zdarza się, że wspólnie zastanawiamy sie nad piernikiem, który przeważnie ma być prezentem dla kogoś wyjątkowego, bliskiego. Pytam jakie są pasje, hobby lub co lubi osoba, która ma zostać obdarowana. Chodzi przecież o to by sprawić komuś niezywkłą, słodką niespodziankę. Oprócz pierników arystycznych wykonuję również pierniki dla firm z logo. Są to albo zestawy kilku pierników z których jeden jest z logo, a pozostałe to pierniki świąteczne, lub pojedyncze pierniki z logo firmy pakowane w woreczki. Takie pierniki z logo firmy to fajny gadżet reklamowy, ostatnio bardzo modny. Moim najnowszym produktem są kolorowanki piernikowe. Piernik z obrazkiem do pokolorowania, który ma dołaczone zaschnięte barwniki spożywcze i pędzel. Wystarczy odrobina wody i powstaje prawdziwe dzieło.
- Plany na najbliższy czas? Lukrecja będzie się rozwijać?
- Dalszy rozwój firmy oczywiście planuję, oprócz robienia pierników, organizuję również warsztaty ozdabiania pierników dla dzieci, warsztaty dla całych klas szkolnych i przedszkolnych oraz piernikowe urodziny. Urodziny piernikowe to mój ostatni pomysł, to kreatywny sposób spędzenia czasu, a także dobrej zabawy nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.
W planach mam organizację warsztatów ozdabiania pierników dla dorosłych.
- Lubi Pani pierniki za...?
- Za to, że dają mi możliwość wykonywania pracy którą uwielbiam, to ogromna frajda chodzić do pracy z przyjemnością!

 

Rozmawiał:  Tomasz Wojciechowski

 

Dodaj Temat

 reklama balticbd

calidozaworarka

 

ARKA zyczeniabn2017toplaserkoszalinlogo1

baneredu4you1

reklamamchecinski1                                                

teproogłoszenieopracebalticinfo1

lechbudIIetap

logo.rgb

e.sztorc.banner

inwestbohwawy

 

vertaxofertareklama1

banerekfotowoltaika210x240px3

 assetlogolarge

 

balticinfopl


logonieruchomosci ew1

logopraxis

pamprofil

 

4mobile

banerbogurscy
 banerek1
logo just
 
MAPA STRON I II
stat4u