Kawa duszaEdward Grzegorz Funke jest osobą, która lubi zaskakiwać. Fotograf, podróżnik, pasjonat życia, propagator kultury i koszaliński biznesmen (współwłaściciel firmy ARBET) postanowił wydać specjalny kalendarz na rok 2018. Zawiera on 12 zdjęć dzieci z całego świata, wybranych z ogromnej ilości materiałów, które zgromadził w czasie podróży z żoną po 6 kontynentach.

Grudzień 2018Kalendarz "Dzieci Świata" jest przekrojem życia w poszczególnych krajach i regionach geograficznych. Nie wszystkie dzieci uchwycone na zdjęciach się uśmiechają, nie są to też typowe zdjęcia pozowane. Gdy w kalendarzu odkryjemy kartę miesiąca grudnia, naszym oczom ukaże się się urocza dziewczynka ze ślicznym uśmiechem. Przyznam się- to ujjęcie podoba mi się najbardziej. Natomiast listopadowe zdjęcie przedstawia dla kontrastu młodego Żyda, studiującego pilnie zapewne zwoje Tory. Styczeń to zbiorowe zdjęcie dzieci z Afryki, patrzących z ciekawością w obiektyw fotograficzny.

Listopad 2018

Każde zdjęcie jest inne, opowiada różną historię. Widać w nich egzotykę, ukazanie innych obyczajów, innej mentalności. Prawdopodobnie nie wszystkie dzieci z fotografii mogły mieć dostatnie i szczęśliwe życie, bo trudno o to na przykład w Peru, gdzie przez dwadzieścia lat panowała wojna domowa. Członkowie organizacji terrorystycznej Świetlisty Szlak porywali i gwałcili wiele młodych dziewczynek, a chłopców szkolono siłą na żołnierzy. Niezliczona ilość dzieci została sierotami, wiele cierpiało biedę lub zmarło z wycieńczenia i głodu.

Pażdziernik 2018

Kalendarz "Dzieci Świata" jest oprócz wymownego dzieła artystycznego, także elementem projektu "ARBET z kulturą". To wkład koszalińskiej fabryki styropianu w rozwój i promocję działań kulturalnych w regionie.- Zamiast przygotowywać kalendarz zawierający przypadkowe zdjęcia, zdecydowałem się na zamieszczenie zdjęć dzieci. Takich zdjęć, które zmuszą do refleksji, rozmyślań nad światem i odkryją w naszych sercach dziecięcą wrażliwość, radość życia. - opowiada Edward Grzegorz Funke- Patrząc na te zdjęcia, pomyślmy co każdy z nas może dać innym: ciepło, wrażliwość, troskę o innych. Przesłanie jest bardzo na czasie, bo zbliżają się przecież Święta Bożego Narodzenia. Z resztą hasło kampanii ARBETU do tego nawiązuje, bo "najwazniejsze, to co w środku".

Styczeń 2018

Kalendarz wydano w bardzo prestiżowej i eleganckiej formie, łącznie w ilości około 1000 egzemplarzy. Jego oficjalna promocja będzie miała miejsce 18 grudnia (poniedziałek) o godzinie 17.00 w "Kawiarni z Duszą". Dlaczego akurat tam?- W Domu Miłosierdzia, który prowadzi kawiarnię znajduje się stała ekspozycja fotograficzna moich prac. Wspieramy ich działalność, bo to miejsce jest bardzo potrzebne w mieście- mówi współwłaściciel ARBETU.
Autor zaprasza wszystkich serdecznie na spotkanie.

 

Tomasz Wojciechowski

 

Dodaj Temat

 baner eskimos balticinfo

 

 upiotra1ab

 

ekosunreklama1a

 

PRAXISreklamalogo

 

logo 03baner

 

uniaprezent1

 

leowesolychswiat

 

 

blob gwiazdka WESOLYCH SWIAT

 

avon1mission

 

 

reklamamchecinski1

 

e.sztorc.banner

 

 

psw

 

balticinfopl 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u