laser1

Kobiety coraz bardziej dbają o siebie, swój wygląd i samopoczucie. Jak dobrać odpowiedni zabieg i na co zwrócić uwagę? Rozmawiamy o tym z Anną Malinowską, właścicielką TOP LASER Centrum Depilacji Laserowej w Koszalinie.

- Zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało to bardzo szeroki wachlarz możliwości. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?
- Należy przede wszystkim kierować się tym, jaki chcemy osiągnąć efekt, czyli czego oczekujemy po danym zabiegu. Czy stan naszej skóry można doprowadzić do takiego, o jakim marzymy – w tym pomaga ocena kosmetologa. Ważny jest również rodzaj problemu skóry, z którym się zgłaszamy do gabinetu kosmetologicznego, ponieważ różne wskazania są do różnych zabiegów, np. inne zabiegi stosujemy w przypadku cery trądzikowej, inne przy cerze naczynkowej, a jeszcze inne w leczeniu rozstępów czy cellulitu.

AnnaMalinowskaTopLaserKozalinbaltic.info.pl

Bardzo istotna jest także informacja, jakie leczenie i jak długo było stosowane do tej pory.

- Jak dużo kobiet korzysta z tego typu zabiegów? Jak Pani sądzi, czym jest to motywowane? Poprawą urody, wzmocnieniem pewności siebie?
- Nie jest tajemnicą, że coraz więcej kobiet -ale też i mężczyzn- korzysta z tego typu usług. Z roku na rok przybywa salonów kosmetologicznych i kosmetycznych, oraz gabinetów medycyny estetycznej, które mają bardzo bogatą ofertę. Na pewno chęć poprawy urody motywuje do wizyty u kosmetologa, zwłaszcza, że jest to dostępne dla każdego.

- Co Pani poleciłaby Paniom w okresie wiosna-lato, a czego lepiej unikać?
- Po zimie decydujemy się głównie na zabiegi wyszczuplające i modelujące sylwetkę. Bardzo dobre efekty przynosi zabieg lipolizy iniekcyjnej, który polega na miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej. Już po pierwszym zabiegu widać znaczną poprawę. Na cellulit i rozstępy polecamy karboksyterapię – zabieg z użyciem dwutlenku węgla, czystego medycznego gazu.

- Jakie są przeciwwskazania do zabiegów pielęgnacyjnych?
- Przeciwwskazania tak jak i wskazania różnią się w zależności od rodzaju zabiegu. Do głównych przeciwwskazań, które występują przy większości zabiegów pielęgnacyjnych należą: ciąża, karmienie piersią, choroby nowotworowe, gorączka, stany zapalne, infekcje skórne.

- Czym kierować się, wybierając salon świadczący takie usługi?
- Przy wyborze salonu powinniśmy się kierować kilkoma czynnikami. Na pewno jakością wykonanej usługi – czy zabieg był przeprowadzony rzetelnie i bez pośpiechu, w higienicznych lub sterylnych warunkach. Czy obsługa salonu jest po prostu miła. Czy urządzenia i preparaty, na których się pracuje w danym miejscu są dobrej jakości i przyniosą spodziewane efekty.

- Jak długo trwa czas stosowania zabiegów, kiedy osiąga się najlepsze efekty?
- Większość zabiegów w kosmetologii wykonujemy w serii. Depilację laserową przeprowadzamy co 6-7 tygodni, ilość wymaganych zabiegów to ok. 6. Karboksyterapię wykonujemy średnio co 1-3 tygodnie, potrzeba ok. 10 zabiegów. Lipolizę robimy co 5 tygodni, potrzeba nam ok. 3-5 zabiegów. Zabiegi na przebarwienia czy trądzik przeprowadzamy 1 raz na miesiąc. Są również kuracje, które wykonujemy jednorazowo, np. Cosmelan. Nie ma na to reguły.

mezo11

- Kobiece piękno jest w każdej z Pań, czy dziś kobieta jest tworem jedynie kosmetyków, zabiegów i stylistów mody?
- Każda z kobiet chce wyglądać dobrze. Jedne panie stawiają na naturalność, inne w większym stopniu wspomagają się zabiegami i kosmetykami. Moim zdaniem warto poprawić swój wygląd w granicach rozsądku, nie stwarzając przy tym zagrożenia dla swojego zdrowia. Każdy z nas jest jednak inny i warto podkreślać swoją indywidualność, a nie kierować się na siłę aktualnym kanonem „piękna”, ponieważ zatracimy swoją wyjątkowość.

 

Rozmawiał: Tomasz Wojciechowski

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u