mariuszjaroniewskiwojtgminybedzinoRozmowa z Mariuszem Jaroniewskim, Wójtem Gminy Będzino

- W ostatnich wyborach samorządowych został Pan w sposób- poniekąd spektakularny-wybrany nowym włodarzem gminy Będzino. Co dalej?
- Przede wszystkim to, że zostałem wójtem, zawdzięczam wyborcom, mieszkańcom gminy Będzino i za to im serdecznie dziękuję. Teraz czas na realizację programu wyborczego i cieżką pracę na rzecz naszej społeczności. Będę stopniowo wprowadzał reorganizację Urzędu Gminy, by usprawnić jego funkcjonowanie. Pamiętam o inwestycjach w gminie, chciałbym też by mieszkańcy byli stale informowani o tym, co udało się już zrobić, a czego jeszcze nie. Dla mnie stanowisko wójta to funkcja służebna, więc muszę dać z siebie wszystko. A jest sporo do zrobienia i wymaga to systematycznego działania.

- Co więc będzie dla Pana priorytetem w rozwoju gminy?
- Na pewno zadbam o rozwój dróg, skanalizowanie gminy i infrastrukturę. Bez dobrych dróg dojazdowych, bez zapewnienia odpowiedniej jakości życia, trudno myśleć o rozwoju gminy Będzino. A rozwój jest nam potrzebny na wielu płaszczyznach. Chcę zadbać o dialog społeczny z mieszkańcami, o dobrą współpracę z sołtysami i z nową Radą Gminy Będzino.
- Wspomniał Pan o inwestycjach. Ale drogi kosztują...
- To prawda, obecnie koszt położenia kilometra drogi asfaltowej to nawet 2 miliony złotych! Ale nie wszedzie potrzebny jest asfalt, jest masa mniejszych dróg dojazdowych, które można wyremontować znacznie mniejszym kosztem. Oczywiście wielkość inwestycji drogowych zależna będzie od budżetu na rok 2019. Postaramy się sięgnąć także po różne środki zewnętrzne, by wesprzeć procesy inwestycyjne i rozwój. Uważam, że lepiej zrobić w ciągu roku mniej dróg, ale za to w całości, niż zacząć modernizację wielu i zatrzymać się po 300-400 metrach drogi z powodu braku funduszy.
- Sądzi Pan, że Będzino jest gminą gdzie warto żyć, mieć dzieci, prowadzić firmę?
- Jak najbardziej. Ja sam mieszkam w Będzinie od bardzo długiego czasu, mam tu rodzinę, przez wiele lat pracowałem też w Urzędzie Gminy. Znam naszych mieszkańców i wiem, że są to wspaniali ludzie, którzy chcą tu pracować, mieć godne warunki do życia. To im się przecież należy. Gmina Będzino pełna jest osób, które działają społecznie, prowadzą rodzinne firmy. Coraz więcej przyjezdnych kupuje działki, stawia domy, ludzie wybierają wieś w poszukiwaniu spokoju. W końcu bardzo wielu mieszkańców traktuje naszą gminę jako swoje miejsce na Ziemi.

 

Rozmawiał: Tomasz Wojciechowski

Gmina Będzino życzenia

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u