8 marca- obchodzić czy nie obchodzić? Sądzę, ze każdy dzień powinien być świętem, bo każde 24 godziny są inne i niepowtarzalne. O ile Dzień Kobiet jest miłym akcentem, symboliką, to nie powinien zastępować szacunku do kobiety i troski o nią na co dzień. Jedni uważają że Dzień Kobiet jest potrzebny i dzień ten wrósł w nasz system kulturowy. „Komunistyczny relikt”- powiedzą przeciwnicy.

Czas goździków i rajstop skończył się, to fakt. Ale nie o pusty symbol święta tu chodzi. Z resztą wszystkie święta typu 8 marca traktuję jako symbolikę, z pewnym przymrużeniem oka. Bo prawdziwe uczucie , miłość czy szacunek nie zamyka się w sprezentowaniu kwiatka raz w roku, bo tak wypada.
Podmiotowe traktowanie kobiety na co dzień jest krzywdzące, bo wielu z nas niestety najpierw widzi kształtną pupę lub piersi, dopiero potem osobowość kobiety. A jej osobowość to tajemnica, nad której rozwiązaniem od wieków się głowimy. I żeby była jasność: nie ma czegoś takiego jak typ kobiety. Bo kobieta to nie model auta z karoserią blond lub czarną, ocenianą po kształcie bagażnika czy zderzakach. Nie można oceniać czy bardziej idealna byłaby ciemnowłosa Helena Trojańska, czy blond Marilyn Monroe.
Są kobiety mniej i bardziej fascynujące, tajemnicze. Są piękne i puste obrazki i książki które chce się przeczytać w całości. Ale zawsze troska, rozmowa, codzienna rozmowa znaczy o wiele więcej niż 8 marca, czy inne święta „przy okazji”. Bo jeśli kolejnego Dnia Kobiet nie będzie w naszym życiu, kiedy zdążymy przekazać uczucia i szacunek?
Tak więc drogie Panie- wszystkiego dobrego na co dzień!


P.S. I bądźcie dla nas , mężczyzn, bardziej wyrozumiałe:)

 

Tomasz Wojciechowski

Dodaj Temat

 reklama balticbd

calidozaworarka

 

ARKA zyczeniabn2017toplaserkoszalinlogo1

baneredu4you1

reklamamchecinski1                                                

teproogłoszenieopracebalticinfo1

lechbudIIetap

logo.rgb

e.sztorc.banner

inwestbohwawy

 

vertaxofertareklama1

banerekfotowoltaika210x240px3

 assetlogolarge

 

balticinfopl


logonieruchomosci ew1

logopraxis

pamprofil

 

4mobile

banerbogurscy
 banerek1
logo just
 
MAPA STRON I II
stat4u