monikarudnickaSłodycz nie jedno ma imię, a torty i muffinki mogą być różne. Nawet najbardziej artystyczne, o czym wie Monika Rudnicka, prowadząca w Koszalinie swoją Pracownię Tortów. Opowiada nam o swojej pasji.

- Pani Moniko, czemu akurat torty ?
- Przez zupełny przypadek!Jestem z wykształcenia ekonomistką, z zamiłowaniem do tworzenia. Pierwszy tort zrobiłam na urodziny siostrzenicy, bo zachwycało mnie to, że można z cukru wyczarować cuda. Potem były torty dla znajomych i decyzja, by rzucić pracę i uczynić z robienia tortów sposób na życie.
- Decyzja dośc ryzykowna chyba? To od jak dawna się Pani tym zajmuje i jakie torty oferujecie?
- Około 3 lat,a tworzę torty wszelkie - weselne, na inne uroczystości typu chrzty, komunie, rocznice, studniówki, urodziny, imprezy firmowe. Wszystkie wymyślne, "rzeźbione", wyjątkowe.
- Co jest trudnego w Pani zajęciu?
- W robieniu tortów wszystko jest chyba trudne - dźwiganie kilogramów mąki, cukru, kapryśna śmietana i biszkopty, wiele godzin fizycznej pracy dziennie. Wszystko to jednak wynagradza efekt końcowy i radość Klientów.

 

 

-Czy tort to dzieło sztuki?
- Staram się, żeby każdy był ciekawy. Nie robię tortów tzw "klasycznych", więc każdy zajmuje wiele godzin - od misia, po szlifierkę kontową, czy tort w kształcie szczupaka. Zdecydowanie torty to dzieła sztuki - może nie moje, ale mam swoich mistrzów np we Włoszech, czy w Anglii, którzy potrafią 2 tygodnie pracować nad tortem, nie przypominającym ciasta.
- A Pani jakie torty lubi jeść?
- Nigdy nie lubiłam ciast za bardzo i jadłam tylko takie, które były przepyszne. Z tortami mam tak samo - wymyślam nowe smaki, ale muszą mnie powalać. Nie mam jednego ulubionego. Super jest karmel z prażonym słonecznikiem, śmietana z musem porzeczkowym, czy chrupka czekoladowa.

Więcej o pracowni

 https://www.facebook.com/pracowniatortowmonikarudnicka/photos_stream

  • tort1tort1
  • monikarudnickamonikarudnicka
  • tort2tort2
  • torty3torty3
  • torty4torty4

 

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u