sztorcu1Rozmowa z Krzysztofem Sztorcem, instruktorem nauki tańca i tancerzem, właścicielem szkoły tańca

-Jeszcze do niedawa Twoja szkoła znana była wśród miłośników tańca w Koszalinie jako Danza Dance Studio. Skąd pomysł na zmianę nazwy?

-Nazwa została zmieniona, ponieważ zmienił się cel działalności i zespół ludzi.Teraz Studio Tańca Krzysztofa Sztorca to nie tylko Krzysztof Sztorc i partnerka Paulina Szematowicz, ale również Joanna Maculewicz (Altin Ates),B-boy Kamil Kowalski i B-Boy Emil Kubiak. Mamy już ofertę taneczną dla dorosłych i dzieci. Ruszamy w nowej sali tanecznej przy ul., Rejtana 17 (dom studencki numer 3 sala 10) i przygotowujemy się do warsztatów tanecznych na ferie, oraz stworzenia show tanecznego, w którym na pewno będą tańczyć wszyscy nasi instruktorzy. Będzie więc Asia( taniec brzucha i tańce orientalne), ja z moją partnerka Pauliną (tańce karaibskie) i chłopaki z break dancem i hip hopem, więc będzie się działo.

- Więc czego dokładnie uczysz Ty i Twoi instruktorzy?

- Uczę salsy w parach, bachaty w parach,  uczę nowożeńców oraz pasjonatów. Paulina skupi się na kobietach i stylach latynoskich z elementami sexy dance. Asia specjalizuje się w tańcach orientalnych i gimnastyce ciała (fitness) w tym również zumba fitness. Emil-  konkretnie break dance, power moves i B boying. A Kamil odpowiada za hip hop, house i locking.

- Wspominałeś kiedyś, że sam  rozwijasz się w tańcu i szkolisz. Co ciekawego ostatnio porabiałeś w tym kierunku?

- Ostatnio byliśmy w Krakowie na warsztatach z świetną parą z Norwegii, wcześniej w Warszawie na Bachata Stars Poland 2016, na którym zajeliśmy 8 miejsce. Był to pierwszy mój występ z Pauliną na scenie turniejowej, więc można powiedzieć, że przetarliśmy szlaki i szykujemy się do następnych zawodów i warsztatów.

sztorcu

- Kto powinien prowadzić w tańcu? Ten kto prowadzi w tańcu robi to także i w życiu?

- W tańcu zdecydowanie powinien prowadzić mężczyzna, są momenty kiedy kobieta chce dominować ale nie ma to sensu. Wtedy taniec nie jest tańcem, tylko przepychanką pomiędzy dwoma dominującymi charakterami, podobnie jak w życiu.  Natomiast w tańcu, kiedy to tancerze tworzą jedność, musi być prawo i lewo, czarne i białe i to trzeba zrozumieć. Mężczyzna jest elementem prowadzącym, a kobieta jest tym elementem, który wygląda pięknie podczas całego procesu. Pomimo tego, że partner ustala zasady w tańcu i tak kobieta jest zauważalna a nie on, więc nawet jeżeli jest elementem dominującym, to najwięcej korzysta z tego partnerka. Na pytanie, czy w życiu jest podobnie, Panie Redaktorze uważam że każdy powinien odpowiedzieć sobie sam:)

- Co daje Ci taniec?

- Dla mnie najważniejsze jest to, że można zapomnieć o problemach, wczuć się w rytm i płynąć z melodią. Przede wszystkim nauczam tańców socjalnych i chcę żeby radość z tańca i kultura został zachowane i dalej szły w świat.

 

Rozmawiał: Tomasz Wojciechowski


 Więcej o szkole na: https://www.facebook.com/SztorcTaniecKoszalin

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u