DSC0261Rozmowa z Elżbietą Wojciechowską, od wielu lat prowadzącą własną firmę jako zarządca nieruchomości w Koszalinie

- Czy kobiecie ciężko jest prowadzić własny biznes?
- Zależy, w jakim jest się wieku. Gdy dzieci są odchowane, to nie jest to trudne, gdyż spadają z głowy liczne obowiązki domowe. Wszystko też zależy od rodzaju firmy, branży. Na pewno młode kobiety, matki z dziećmi mają trudniej.
- I jest jeszcze mąż, który powinien dawać kobiecie oparcie?
- Dokładnie. Z tym bywa różnie, ja mam to szczęście, że mąż jest już niemal emerytem, więc mam czas na samorealizację. Lecz generalnie, wazny jest równy podział obowiązków, partnerstwo.

- Pani branża jest dla kobiety specyficzna, większość wykonawców i kontaktów zawodowych to mężczyźni. Łatwiej się z nimi współpracuje?
- Oczywiście, że lepiej. Fakt, działalność jest trudna, bo wykonawcy to na ogół róznego rodzaju fachowcy i budowlańcy, którzy są dość specyficzni, mam tu na myśli zachowanie i język. Ale ja w sumie całe życie zawodowe pracowałam jako inżynier z mężczyznami, więc umiem sobie poradzić. Telefony o awariach o 22.00, czy w weekendy są częścią mojej pracy, więc muszę być odporna na stres. Myślę, że mężczyźni cenią u kobiet to, że jesteśmy konkretne, uporządkowane, odporne na stres. Imponuje im do tego fachowość i wiedza u kobiety- rozmówcy. Do tego kobiety są bardziej zorganizowane i w wychowywaniu dzieci i w pracy zawodowej.
- Chciałaby Pani by 8 marca powrócił w dawnej formie?
- To nie jest tak, że mężczyźni o tym święcie nie pamiętają. Są życzenia i telefony, ale to oczywiście miłe, kiedy mężczyzna obdaruje kobietę tego dnia kwiatkiem lub drobiazgiem.

Dodaj Temat

 baner balticinfo baterie1

 

upiotra1ab

 

ekosunreklama1ab

 

 

PRAXISreklamalogo

 reklama.e.warzynska

 

 

logo 03baner

 

reklamamchecinski1

 

 baner pokalogo

e.sztorc.banner

 banerunia2

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u