ideakancelaRozmowa z  Dorotą Bogacz, właścicielką koszalińskiej  Kancelarii Rachunkowej Idea
- Dlaczego księgowymi są głównie kobiety?
- Rzeczywiście, w swojej pracy zawodowej spotkałam tylko dwóch mężczyzn, którzy byli pracownikami księgowości, były to jednak stanowiska kierownicze. Mężczyźni wolą widzieć efekty natychmiast, tymczasem finanse wymagają skupienia. Księgowość i podatki to żmudna praca wymagająca analitycznego myślenia, czasu oraz zorganizowania. Kobiety potrafią być rewelacyjnie zorganizowane. Organizacja domu, dzieci to dobry trening. W rozwiązywaniu problemów często pomaga słynna kobieca intuicja.
- Czy kobietom łatwiej, czy trudniej prowadzić własny biznes?
- Myślę że płeć nie ma znaczenia. Tu decydują cechy charakteru, predyspozycje intelektualne. Jeżeli to co się robi jest pasją, prędzej czy później przynosi wymierne korzyści.

Problemy z prowadzeniem własnego biznesu każdy z nas ma podobne, często są to właśnie niejasne i zmienne przepisy prawa podatkowego.
- Czy łatwo jest godzić rolę kobiety biznesu z życiem domowym?
- To kwestia zorganizowania, wyznaczania sobie priorytetów. W moim przypadku rytm pracy i życia rodzinnego wyznaczają terminy podatkowe. Urlop planujemy zawsze z uwglednieniem właśnie tych terminów. Moja praca to moja pasja daje mi dużo satysfakcji, moi bliscy to doskonale rozumieją.
-  Być kobietą- co to dla Pani znaczy?
- Być kobietą to przede wszystkim być matką. Jestem matką dwóch wspaniałych córek, staram się nauczyć je, że można i warto realizować swoje marzenia i pasje. Moje dzieci to moja siła.

Rozmawiał: Tomasz Wojciechowski

Komentarze   

Dany
+3 #2 Dany 2016-03-04 15:51
Tak trzymać!
Cytować
Anna
+4 #1 Anna 2016-03-04 13:10
mam nadzieję że nie tylko satysfakcja ale i wymierne korzyści z powyższej pasji zostały osiągnięte ;-) wykonywanie tego zawodu to niemal ciągła praca na ugorze biorąc pod uwagę przepisy które coraz trudniej "ogarnąć" :cry: powodzenia :-)
Cytować

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u