Marek Józków o sobie:

  • Czemu akurat Koszalin?

Pochodzę z Działdowa, to urokliwa miejscowość na Mazurach. Do Koszalina trafiłem z powodów zawodowych. Moją wielką, życiową pasją jest fotografia i tu znalazłem zatrudnienie najpierw jako technik fotograf w Wojewódzkim Zarządzie Kin, następnie między innymi jako fotoreporter pierwszej prywatnej gazety Goniec Pomorski.

 

  • Fotografia to dla mnie…

Sposób na wyrażenie siebie i trwająca od ponad 50 lat przygoda. Fotografią zajmuję się profesjonalnie, mając nawet ukończoną edukację specjalistyczną w tym kierunku. Szczególnie zafascynował mnie na początku duży format, obraz, cień, fotografia jako nośnik, do ukazania emocji i barw.

  • Ulubione tematy fotografii?

Zdecydowanie przyroda, piękno naszego Bałtyku. Bardzo lubię fotografię reportażową, pejzaże. Widać to po ilości robionych zdjęć i prezentacji wystawowych.

  • Pierwsze kroki w fotografii…

 To był aparat Druh, formatu 6×6, polskiej produkcji. Dobry jak an tamte czasy sprzęt. W latach 90 przerzuciłem się na Pentaxa i był to mój ostatni aparat analogowy.

  • Fotografia cyfrowa …

- Na pewno daje większe możliwości, ale wprawione oko fotografa dostrzeże przeróbki cyfrowe zdjęcia, więc korekty trzeba dokonywać z umiarem. Trzeba uważać z ilością efektów i sposobem obróbki, aby forma nie przerosła treści.

 

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u