DSC03404Nadchodzący dzień 8 marca i związany z tym Dzień Kobiet sprowokował mnie do zastanowienia się, co znaczy dziś być mężczyzną. I wbrew pozorom, nie jest to proste pytanie. Stwierdzenie "być mężczyzną"... co to wogóle znaczy w dzisiejszych czasach? Czy męskie jest zbieranie grzybów, uprawianie sportu, albo sprzątanie w domu? A może majsterkowanie i zdolność mężczyzny do przykręcenia śrubki nie wyszła jednak z mody? Mam wrażenie, że większość kobiet oczekuje jednak od swojego mężczyzny, tego, by oprócz bycia wsparciem , partnerem na co dzień, umiał coś w domu zrobić, zamontować zawór, skręcić meble z Ikei, czy zainicjować remont.

Oczywiście, widok rewolucji w wyglądzie domu, czy prace związane z kładzeniem instalacji, zlecanie tego typu robót i ich nadzór, może spędzać sen z powiek niejednego osobnika męskiego.

Ale widok zaskoczonej i zadowolonej żony jest bezcenny, na pewno doceni wysiłek męża, gdy skorzysta z prysznica w nowej kabinie, lub w upalny dzień ochłodzi ją nowoczesna klimatyzacja (nawiasem pisząc, łatwa w montażu). Jak wszyscy wiemy, do dziś znane są historie, jak to mężczyzna polował z maczugą na mamuty, a kobieta siedziała w jaskini, gotowała na ogniu i niańczyła dzieci. Dziś kobiety są pewne siebie, nowoczesne i wyzwolone.

Nie oznacza to, że nie oczekują od mężczyzn okazywania uczuć, kwiatów, słodyczy i życzeń- nie tylko w Dniu Kobiet.

Ale w dobie równouprawnienia, internetu, warto też wykazać się charakterem i zaskoczyć kobietę w nieco inny sposób.
Zmieniając nieco klasyka : " Jeśli nie chcesz mojej zguby... remont szybko zrób mi luby!"

 

Piotr Rezmer

 

zyczenia dzien kobiet UPiotra

Dodaj Temat

 baner balticinfo baterie1

 

upiotra1ab

 

ekosunreklama1ab

 

 

PRAXISreklamalogo

 reklama.e.warzynska

 

 

logo 03baner

 

reklamamchecinski1

 

 baner pokalogo

e.sztorc.banner

 banerunia2

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u