DSC03404Nadchodzący dzień 8 marca i związany z tym Dzień Kobiet sprowokował mnie do zastanowienia się, co znaczy dziś być mężczyzną. I wbrew pozorom, nie jest to proste pytanie. Stwierdzenie "być mężczyzną"... co to wogóle znaczy w dzisiejszych czasach? Czy męskie jest zbieranie grzybów, uprawianie sportu, albo sprzątanie w domu? A może majsterkowanie i zdolność mężczyzny do przykręcenia śrubki nie wyszła jednak z mody? Mam wrażenie, że większość kobiet oczekuje jednak od swojego mężczyzny, tego, by oprócz bycia wsparciem , partnerem na co dzień, umiał coś w domu zrobić, zamontować zawór, skręcić meble z Ikei, czy zainicjować remont.

Oczywiście, widok rewolucji w wyglądzie domu, czy prace związane z kładzeniem instalacji, zlecanie tego typu robót i ich nadzór, może spędzać sen z powiek niejednego osobnika męskiego.

Ale widok zaskoczonej i zadowolonej żony jest bezcenny, na pewno doceni wysiłek męża, gdy skorzysta z prysznica w nowej kabinie, lub w upalny dzień ochłodzi ją nowoczesna klimatyzacja (nawiasem pisząc, łatwa w montażu). Jak wszyscy wiemy, do dziś znane są historie, jak to mężczyzna polował z maczugą na mamuty, a kobieta siedziała w jaskini, gotowała na ogniu i niańczyła dzieci. Dziś kobiety są pewne siebie, nowoczesne i wyzwolone.

Nie oznacza to, że nie oczekują od mężczyzn okazywania uczuć, kwiatów, słodyczy i życzeń- nie tylko w Dniu Kobiet.

Ale w dobie równouprawnienia, internetu, warto też wykazać się charakterem i zaskoczyć kobietę w nieco inny sposób.
Zmieniając nieco klasyka : " Jeśli nie chcesz mojej zguby... remont szybko zrób mi luby!"

 

Piotr Rezmer

 

zyczenia dzien kobiet UPiotra

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u