Rodzinne apartamenty w Mielnie. Pierwszy apartamentowiec zaprojektowany głównie z myślą o rodzinach z dziećmi powstanie wkrótce w Mielnie. Norweski deweloper Firmus Group ma już pozwolenie na budowę, a w ciągu dwóch najbliższych tygodni wyłoni generalnego wykonawcę. Do przetargu na wykonawstwo stanęły firmy lokalne i spoza regionu.

Zwycięzca przetargu zbuduje przy ulicy Orła Białego w Mielnie apartamentowiec Rezydencja Park Rodzinna, który składać się będzie z 32 apartamentów, dwu- i trzypokojowych o powierzchni od 36 do 53 m kw. oraz trzech 71-metrowych. Każdy z nich będzie miał taras lub przestronny balkon (ich powierzchnia - w zależności od apartamentu – wyniesie 8 lub 21 m kw.). W hali garażowej usytuowanej w przyziemiu budynku znajdzie się 20 miejsc postojowych, a dodatkowe 12 - na zewnątrz, na zamkniętym terenie posesji. Z myślą o seniorach, rodzicach najmłodszych dzieci oraz osobach poruszających się na wózkach inwalidzkich lub z dysfunkcjami narządu ruchu budynek wyposażony zostanie w windę.
Wybór rodzin jako głównego adresata oferty Rezydencja Park Rodzinna wpłynął na rozwiązania przyjęte w projekcie. Zamiast recepcji zaplanowano przytulne lobby w ciepłych kolorach. Jego przestrzeń będzie zagospodarowana pod kątem wypoczynku, stąd m.in. kącik zabaw dla dzieci, sofa, pufy. Na zewnątrz dzieci będą mogły korzystać z dużego placu zabaw, złożonego z urozmaiconych kolorowych urządzeń. W pobliżu znajdzie się miejsce, gdzie rodzice będą mogli przysiąść i obserwować bawiące się maluchy.
Architektura apartamentowca (zaprojektowanego przez szczecińskie AB Studio - arch. Marek Antoszczyszyn, arch. Andrzej Buko), nawiązuje do sąsiadującego z nim kompleksu Rezydencja Park, czyli czterech 12-apartamentowych budynków, których wyróżnikiem rzucającym się od razu w oczy jest wykorzystanie motywów budownictwa szachulcowego. Budownictwo szachulcowe to jedna z najbardziej charakterystycznych cech dawnej architektury na Pomorzu.
Atutem inwestycji jest jej piękne otoczenie, czyli przede wszystkim wysokie, nadmorskie sosny i krzewy porastające nadmorską wydmę. Równie blisko z tego miejsca (około 150 metrów) na plażę morską, jak i na brzeg jeziora Jamno. Lokalizacja to jeden z podstawowych atutów obu Rezydencji Park, bo to centralna część Mielna, a jednocześnie miejsce zaciszne, spokojne i urokliwe.
Cezary Kulesza, kierownik ds. marketingu i sprzedaży Firmusa, wyjaśnia: - Wykorzystujemy sprawdzony pomysł na kameralne apartamenty. Przekonaliśmy się że, klienci doceniają ich funkcjonalny rozkład pomieszczeń, wysoki standard wykończenia i wyposażenia. Kontynuacja projektu Rezydencja Park jest więc czymś naturalnym. Budynek do którego realizacji przystępujemy obecnie od początku zaplanowany jest jako miejsce wspólnego wypoczynku całej rodziny.
Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by tak jak w przypadku innych inwestycji Firmus Group zakup apartamentów potraktować jak inwestycję. Oddane przez nabywców w zarząd zewnętrznej firmie specjalizującej się w komercyjnym wynajmie mieszkań wakacyjnych i apartamentów hotelowych mogą one przynosić właścicielom wymierne korzyści finansowe.
Obecnie trwają czynności mające na celu wyłonienie generalnego wykonawcy. - Do przetargu zgłosiły się firmy budowlane z rynku lokalnego oraz spoza regionu. Podpisanie umowy wykonawczej i zarazem rozpoczęcie budowy Rezydencji Park Rodzinnej planujemy w połowie marca – informuje Agnieszka Fedoruk, project manager w Firmus Group Management. - Apartamenty będą wykończone „pod klucz”. Oznacza to drewniane podłogi, płytki ceramiczne i pełną armaturę w łazienkach, drzwi wewnętrzne w naturalnej okleinie, kuchnie wyposażone w meble i zabudowany sprzęt AGD.
Kim mogą być potencjalni klienci? Cezary Kulesza mówi: - Można przypuszczać, że Rodzinna będzie szczególnie atrakcyjna dla osób mieszkających w stosunkowo niedużej odległości, czyli do 200-250 km od Mielna. Taka odległość gwarantuje bezproblemowy dojazd autem na miejsce w kilka godzin i możliwość korzystania z nadmorskiego apartamentu w każdy niemal weekend. Podobnie więc jak w przypadku Rezydencji Park spodziewamy się dużego zainteresowania mieszkańców Bydgoszczy, Poznania czy Piły.

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u