annawedmankoszalin,lokatorzarzadzanienajmemkoszalin,lokatorkoszalin,nieruchomoscikoszalin,wynajemmieszkankoszalinRynek wynajmu mieszkań kwitnie. Korzystają z tego właściciele mieszkań i najemcy, jak choćby studenci. Niestety, z wynajmem bywa różnie- nierzadko dochodzi do spięcia na linii najemca- wynajmujący. O tym rozmawiamy z Anną Wedman, właścicielem firmy zarządzającej najmem "Lokator" w Koszalinie.

-Co oznacza w praktyce zarządzanie najmem?

-Zarządzanie najmem to całkowicie nowa usługa w Koszalinie. Polega ona na przejęciu od właściciela wszystkich obowiązków związanych z wynajęciem nieruchomości. Doradzamy właścicielowi jak przygotować mieszkanie do wynajęcia, sami dokonujemy inwentaryzacji stanu takiego mieszkania, przygotowujemy szczegółowy protokół zdawczo-odbiorczy oraz dokumentację fotograficzną. W następnym etapie szukamy najemcy. W związku z tym, że zależy nam, aby mieszkanie trafiło w odpowiednie ręce, potencjalnego najemcę poddajemy weryfikacji.

Przez cały czas najmu monitorujemy stan płatności regulowanych przez najemcę, a w przypadku ich zaległości szybko reagujemy. Poza tym cały czas jesteśmy w kontakcie z administracjami spółdzielni, wspólnot, dokonujemy wszystkich płatności za media. To my także jesteśmy w stałym kontakcie z najemcami, minimum 1 raz w miesiącu jesteśmy na mieszkaniu. W przypadku zaistnienia konieczności wykonania jakiś prac remontowych czy drobnych napraw podejmujemy się ich przeprowadzenia.

-Do kogo skierowana jest usługa Pani firmy?
-Usługa jest skierowana do wszystkich tych osób, które nie mają czasu i ochoty zajmować się wszystkimi tymi rzeczami, które mimo wszystko mogą być absorbujące oraz oczywiście tych, którzy wyjeżdżają z Koszalina, a tutaj pozostawiają swoją nieruchomość, która nie dość, że może być zaopiekowana, do tego może na siebie zarobić.
- Jakie mieszkania są najchętniej wynajmowane?

-Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania małe i niedrogie. Zwykle są to mieszkania dwupokojowe oraz kawalerki, ma to oczywiście wpływ na wysokość czynszu, ale nie tylko tego najmu - dla właściciela, ale także tego do spółdzielni czy wspólnoty. Chciałabym jednak zaznaczyć, że ważny jest także standard mieszkania. Najemcy najchętniej szukają mieszkań umeblowanych, o średnim standardzie, najchętniej o nowoczesnym designie.
-Dlaczego warto skorzystać z usług "Lokatora"? Wiele osób szuka mieszkań na własną rękę....

-Korzystając z usług mojej firmy właściciel przede wszystkim zaoszczędzi czas i pieniądze oraz zyska spokój. Jeśli mieszkanie jest zadbane, ciekawie zaaranżowane i do tego w dobrej - niewygórowanej cenie - to nie jest to problem, by wynająć. Na dowód tego chciałabym przytoczyć przykład, że w zdarzyło mi się znaleźć najemcę w ciągu jednej godziny od umieszczenia oferty w internecie. Mieszkanie miało swój urok, cena nie była wygórowana i nawet lokalizacja, która była minusem tej oferty nie była przeszkodą w realizacji transakcji. Mogę powiedzieć jedynie o zaskoczeniu, jakie mnie spotkało. Oczekiwałam dużego zainteresowania tamtą ofertą i szybką jej realizacją, ale taki obrót ewidentnie mnie zaskoczył.

Więcej o firmie:

www.lokator.biz

 

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 reklama.e.warzynska

 

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u