Firma „Jantar Wody Mineralne” jest producentem doskonałej, regionalnej wody Jantar, której źródło znajduje się w północnej Polsce, w starym nadbałtyckim kurorcie Kołobrzeg. Ta wyjątkowa woda wypływa na powierzchnię pod ciśnieniem artezyjskim z głębokich, podziemnych pokładów wodonośnych, w miejscu gdzie 300 milionów lat temu znajdował się praocean. Woda Jantar to w 100% naturalna, podziemna, woda reliktowa, której wiek określono na 10 000 lat. Wzbogacona o minerały z soli permskich, które przez miliony lat odkładały się na dnie praoceanu, doskonale nawadnia organizm.

 

Obszar jej zasilania to ekologicznie czysty region Pojezierza Drawskiego, skąd przesączając się przez poszczególne warstwy litosfery i ulegając naturalnej długotrwałej filtracji woda dociera do Kołobrzegu. Czerpana jest ze źródła nr 39 Jantar w Kołobrzegu.

Jantar to woda średnio zmineralizowana o doskonałych właściwościach. Jako hipotoniczny roztwór szybko i skutecznie nawadnia organizm. Zawiera elektrolity nawadniające oraz wiele cennych minerałów, które wpływają na prawidłowe wiązanie płynów. Jantar ułatwia utrzymanie wewnętrznej równowagi wodno-elektrolitowej, co jest szczególnie ważne podczas wysiłku, upałów oraz uprawiania sportu. Posiada bardzo korzystny dla ludzkiego organizmu, wyraźnie zasadowy odczyn Ph 7,4, który przeciwdziała zakwaszaniu organizmu. Woda Jantar wraz z Oryginalną Solanką Kołobrzeską i borowinami stanowią podstawowe bogactwa naturalne uzdrowiska Kołobrzeg.

Obecnie w hotelach, sanatoriach i restauracjach propaguje się zdrowy styl życia i ekologię. Wiąże się to z ponownym odkrywaniem hydroterapii i korzyści wynikających z picia wód mineralnych. Dzięki zrównoważonemu bukietowi elektrolitów i minerałów, oraz dobroczynnemu wpływowi na nasze zdrowie, Woda Jantar stanowi doskonałe uzupełnienie oferty dobrych hoteli i restauracji w regionie, w szczególności związanych z ideą SPA & Wellness. Ze względu na wiodące składniki wodę Jantar określa się jako wodę chlorkowo-sodową.

Wysokie walory smakowe wody Jantar wynikają z tego, iż nie poddaję się jej żadnym zabiegom chemicznym. Jakość wody jest stale kontrolowana prze Państwowy Zakład Chemiczny w Poznaniu oraz Zakład Hydrologii i Ochrony Wód przy AGH w Krakowie, a także państwowe służby sanitarne.

Produkcja wody odbywa się dla potrzeb lokalnego jak i krajowego rynku. Jantar dostarcza wodę Premium dla lokalnych restauracji i hoteli jak również wodę w butelkach PET dla Klientów indywidualnych oraz hurtowych. Dla sportowców oraz osób prowadzących aktywny tryb życia oferowana jest woda Jantar Champion Sports Water.

Dodaj Temat

 baner balticinfo baterie1

 

upiotra1ab

 

ekosunreklama1ab

 

 

PRAXISreklamalogo

 reklama.e.warzynska

 

 

logo 03baner

 

reklamamchecinski1

 

 baner pokalogo

e.sztorc.banner

 banerunia2

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u