Firma „Jantar Wody Mineralne” jest producentem doskonałej, regionalnej wody Jantar, której źródło znajduje się w północnej Polsce, w starym nadbałtyckim kurorcie Kołobrzeg. Ta wyjątkowa woda wypływa na powierzchnię pod ciśnieniem artezyjskim z głębokich, podziemnych pokładów wodonośnych, w miejscu gdzie 300 milionów lat temu znajdował się praocean. Woda Jantar to w 100% naturalna, podziemna, woda reliktowa, której wiek określono na 10 000 lat. Wzbogacona o minerały z soli permskich, które przez miliony lat odkładały się na dnie praoceanu, doskonale nawadnia organizm.

 

Obszar jej zasilania to ekologicznie czysty region Pojezierza Drawskiego, skąd przesączając się przez poszczególne warstwy litosfery i ulegając naturalnej długotrwałej filtracji woda dociera do Kołobrzegu. Czerpana jest ze źródła nr 39 Jantar w Kołobrzegu.

Jantar to woda średnio zmineralizowana o doskonałych właściwościach. Jako hipotoniczny roztwór szybko i skutecznie nawadnia organizm. Zawiera elektrolity nawadniające oraz wiele cennych minerałów, które wpływają na prawidłowe wiązanie płynów. Jantar ułatwia utrzymanie wewnętrznej równowagi wodno-elektrolitowej, co jest szczególnie ważne podczas wysiłku, upałów oraz uprawiania sportu. Posiada bardzo korzystny dla ludzkiego organizmu, wyraźnie zasadowy odczyn Ph 7,4, który przeciwdziała zakwaszaniu organizmu. Woda Jantar wraz z Oryginalną Solanką Kołobrzeską i borowinami stanowią podstawowe bogactwa naturalne uzdrowiska Kołobrzeg.

Obecnie w hotelach, sanatoriach i restauracjach propaguje się zdrowy styl życia i ekologię. Wiąże się to z ponownym odkrywaniem hydroterapii i korzyści wynikających z picia wód mineralnych. Dzięki zrównoważonemu bukietowi elektrolitów i minerałów, oraz dobroczynnemu wpływowi na nasze zdrowie, Woda Jantar stanowi doskonałe uzupełnienie oferty dobrych hoteli i restauracji w regionie, w szczególności związanych z ideą SPA & Wellness. Ze względu na wiodące składniki wodę Jantar określa się jako wodę chlorkowo-sodową.

Wysokie walory smakowe wody Jantar wynikają z tego, iż nie poddaję się jej żadnym zabiegom chemicznym. Jakość wody jest stale kontrolowana prze Państwowy Zakład Chemiczny w Poznaniu oraz Zakład Hydrologii i Ochrony Wód przy AGH w Krakowie, a także państwowe służby sanitarne.

Produkcja wody odbywa się dla potrzeb lokalnego jak i krajowego rynku. Jantar dostarcza wodę Premium dla lokalnych restauracji i hoteli jak również wodę w butelkach PET dla Klientów indywidualnych oraz hurtowych. Dla sportowców oraz osób prowadzących aktywny tryb życia oferowana jest woda Jantar Champion Sports Water.

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u