investsssRozmowa z Borysem Boratyńskim, ekspertem rynku nieruchomości, współwłaścicielem koszalińskiej agencji INVEST Nieruchomości.

- INVEST Nieruchomości świętuje w tym roku 10- lecie działalności. Jak zaczęła się wasza historia?
- Uruchomiliśmy działalność razem z moim wspólnikiem, Adamem Jaremko dokładnie 1 grudnia 2006 roku. Po 10 latach mojej pracy w różnych firmach związanych z rynkiem nieruchomości zrodził się pomysł otworzenia własnej działalności gospodarczej. Miałem już spore doświadczenie, jako pośrednik nieruchomości, natomiast wspólnik był przedsiębiorcą branży budowlanej i developerem. Otworzenie biura zajęło nam 2 miesiące, od początku działalności, jest to ten sam lokal przy ulicy Wyszyńskiego 3. Od początku mieliśmy wielu klientów. W naszej branży jest tak, że klienci chętnie korzystają z usług pośrednika, którego darzą zaufaniem, doceniają profesjonalizm. Cieszył fakt, że wielu moich klientów podążyła za mną.

- Skąd wzięliście pomysł na nazwę?
- INVEST Nieruchomości – od inwestowania. Nazwa miała intrygować, być nietuzinkowa i oczywiście w czytelny sposób wiązać się z rynkiem nieruchomości.
- Pamięta Pan waszą pierwszą firmową transakcję?
- Tak. Dotyczyła mieszkania znajdującego się nad naszym biurem. Klient wracał właśnie z pracy i był zdziwiony, że w budynku, którym mieszka, pojawiła się agencja nieruchomości. Odwiedził nas z zamiarem sprzedaży mieszkania. Znaleźliśmy mu kupca w niespełna miesiąc.
- Z perspektywy tych 10 lat nie żałujecie ze wspólnikiem swojej decyzji?
- Z pewnością nie. Były to nowe, bardzo ciekawe wyzwania. Ten czas na trudnym rynku nieruchomości, gdy był to przednówek złotego okresu w nieruchomościach w latach 2008-2009 udało nam się rozsądnie wykorzystać i dzięki temu zbudowaliśmy dobrą, rozpoznawalną markę. W ciągu 10 letniej działalności, wspieraliśmy wiele organizacji i fundacji, otrzymując liczne dowody uznania i podziękowania.

- Więc jaką agencją nieruchomości jest dziś INVEST?
- Mamy ugruntowaną pozycję na rynku, wiernych klientów, którzy nieraz pokoleniowo zlecają nam transakcje. Byliśmy pionierami reklamy agencji nieruchomości w formie bilbordów, tablic informacyjnych, telebimu. Jako jedno z pierwszych biur rozpoczęliśmy współpracę z developerami, przekonując ich do współpracy z agencjami nieruchomości. Taka współpraca jest korzystna dla obu stron. Developer korzysta z szerokiej gamy narzędzi biura i marki osobistej pośrednika. Natomiast biuro nieruchomości poszerza w ten sposób swoją ofertę. Oczywiście oferujemy nie tylko mieszkania z rynku pierwotnego, ale też szeroki wachlarz ofert z rynku wtórnego.
- A jak układa się współpraca z innymi biurami nieruchomości?
- Rozwój firmy był związany, ze ścisłą współpracą z innymi biurami nieruchomości. Ta współpraca trwa nadal i rozwija się. Dla klienta przekłada się to na większą szansę na sfinalizowanie transakcji.
- Pośrednik nieruchomości to trudny fach?
- Praca pośrednika w obrocie nieruchomościami to zawód nie dla każdego. Oprócz wiedzy merytorycznej z różnych dziedzin, istotna jest umiejętność naturalnego kontaktu z klientem. Ten zawód to dobra szkoła życia, uczy empatii, rzetelności, dokładności i cierpliwości. Dla mnie to zawód z gatunku tych zaufania społecznego.
- Rozumiem że udało się wam wypracować przez okres istnienia firmy profesjonalny standard obsługi klienta?
- Oczywiście, w agencji pośrednictwa nieruchomości to podstawa. Profesjonalizm w obsłudze klienta oznacza jakość, wiarygodność, rzetelność i poświęcanie w przeprowadzeniu najkorzystniejszych transakcji. Profesjonalizm to też szkolenia i rozwój zawodowy, na który stawiamy.
- INVEST obchodzi 10-lecie działalności, Borys Boratyński natomiast 20 lat pracy na rynku nieruchomości. Ilu lat dalszego działania życzyć?
- Jak najwięcej, może być tradycyjne 100.

Rozmawiał: Tomasz Wojciechowski

investzyczenia

Dodaj Temat

 reklama balticbd

calidozaworarka

 

ARKA zyczeniabn2017toplaserkoszalinlogo1

baneredu4you1

reklamamchecinski1                                                

teproogłoszenieopracebalticinfo1

lechbudIIetap

logo.rgb

e.sztorc.banner

inwestbohwawy

 

vertaxofertareklama1

banerekfotowoltaika210x240px3

 assetlogolarge

 

balticinfopl


logonieruchomosci ew1

logopraxis

pamprofil

 

4mobile

banerbogurscy
 banerek1
logo just
 
MAPA STRON I II
stat4u