arkazalogaOsiemnaście lat to fajny wiek. Dzieci stają się dorosłe, chłopcy stają się mężczyznami, a dziewczyny rozkwitają. Podobnie jest z firmami które miały szczęście i funkcjonując na rynku przez osiemnaście lat, przetrzymały niejedno zawirowanie i teraz stawiają na rozwój. Z małych, nieznanych podmiotów stają się świadomymi swojego potencjału dużymi firmami. Tak się złożyło, że firma ARKA z Sianowa obchodzi w lutym 18- lecie swojego istnienia. Jej produkty z zakresu branży sanitarnej są znane w całym kraju. Tylko w zeszłym roku sprzedano ponad milion zaworów własnej myśli technicznej! ARKA współpracuje głównie z hurtowniami i sklepami instalacyjnymi.

arkasianowwspolnicy

Obecnie jest to około 1600 firm. Firma rozwija się w dynamicznym tempie. Obecny skład ARKI to ponad 80 osób. W planach są kolejne zatrudnienia, oraz podwojenie powierzchni magazynowej poprzez budowę hali magazynowej o powierzchni 2400 m2. Ale te sukcesy nie przyszły od razu, trzeba było ciężko na to zapracować. Przysłowiowa manna z nieba nie poleciała. Jak zaczęła się historia firmy ARKA?

 

W 1999 roku firmę utworzyło czterech wspólników: Ryszard Witkowski, Jakub Gronek, Andrzej Pawłowski i Tomasz Pawłowski. Warto wspomnieć, że cała czwórka jest sympatyczna, ale jednocześnie skromna. -Byliśmy jedynymi pracownikami- dodaje Andrzej Pawłowski. Dużo pracy organizacyjnej, ciągłe podróże po Polsce, setki tysięcy przejechanych kilometrów w celu zdobywania kolejnych kontrahentów. Ale dali radę. Wszyscy właściciele prowadzą firmę wspólnie do dziś.

zawor2

W 2014 ARKA uruchomiła Dział Konstruktorski, którego powstanie stało się punktem przełomowym. Rozpoczęto projektowanie armatury sanitarnej i grzewczej, wykorzystując zdobyte doświadczenie. Pracownicy z głowami pełnymi pomysłów konstruują i wprowadzają kolejne innowacyjne produkty, które ułatwiają pracę instalatorom. Do chwili obecnej ARKA zgłosiła w Urzędzie Patentowym aż 7 wynalazków, 3 wzory użytkowe i 3 wzory przemysłowe.

zawor1

- Dziś jesteśmy utożsamiani z markami produktów Duro, Calido, Circula, Crudo, Tucai, Sobime, ICMA, Jimten i Effebi - mówi Jakub Gronek. – Te pierwsze cztery wymienione nazwy, to nasze własne marki. Nasze zawory można spotkać praktycznie wszędzie, w kotłowniach, łazienkach i przy grzejnikach. Wszystkie odpowiadają potrzebom rynku instalacyjnego, spełniają oczekiwania instalatorów i oczywiście cechuje je innowacyjność i wysoka niezawodność. Współpracujemy z Politechniką Koszalińską w zakresie badań nad zaprojektowanymi przez nas produktami. Od zeszłego roku posiadamy również laboratorium, w którym prowadzimy swoje badania nad innowacyjności, sprawdzamy bezpieczeństwo i skuteczność działania. Inspirację dla linii produktów czerpiemy z najnowszych osiągnięć technologicznych i z doświadczeń naszych instalatorów.

arkawidokfirmy

Czy w ARCE ludzie są zadowoleni z pracy? Patrząc na ruch w magazynie, oraz tempo pracy w biurach, przypuszczać należy że chyba tak.- Łączy nas wszystkich pasja oraz chęć rozwijania firmy - mówi z kolei Tomasz Pawłowski- Począwszy od właścicieli, na całej ekipie kończąc. Nie mamy problemów z zatrudnieniem, ponieważ dbamy o swoich pracowników. Każdy ma umowę o pracę i pakiet medyczno-socjalny. Chcemy, by pracowali dobrze i efektywnie, ale też żeby byli zadowoleni z zatrudnienia w ARCE. Pracujemy zgodnie z wymogami ISO 9001:2008, bo to świetne narzędzie do zapewnienia obsługi naszych klientów na stałym i wysokim poziomie.

arkamorsycalido

Od dwóch lat do firmy ARKA przyjeżdżają z Polski klienci, by poznać firmę oraz szczegóły oferty produktowej. Wielu z nich korzysta z okazji i zażywa zimowej kąpieli w Bałtyku, stając się członkami Klubu Morsów Calido. Nazwa nie jest przypadkowa, bo odnosi się do jednej z marek zaworów.
Produkty te doskonale sprawdzają się w instalacjach wodnych, grzewczych i w łazienkach, jednak pełne wykorzystanie ich zalet wymaga przekazania wiedzy technicznej. - Odbywa się to podczas szkoleń i prezentacji. Ostatnie takie szkolenie udało się połączyć ze zlotem Morsów, co daje przyjemne z pożytecznym- opowiada Ryszard Witkowski, współwłaściciel Arki i wieloletni fan morsowania - Chcieliśmy, by oprócz przekazania wiedzy, uczestnicy przeżyli coś ciekawego, na przykład przygodę z zimową kąpielą. Spośród blisko 80 uczestników szkolenia zdecydowana większość dała się namówić na kąpiel w morzu.
Firma udziela się także charytatywnie, wspiera Sianowską Fundację „Jesteśmy Razem”, Fundację Pomocy Dzieciom „Magia” oraz różnego rodzaju akcje organizowane przez Włodarzy Sianowa, dzieląc się zyskiem z potrzebującymi.

ARKA posiada także własną, amatorską drużynę piłkarską. W 2016 roku drużyna ta uczestniczyła w 7 turniejach, stając wielokrotnie na podium.

arkadruzynapilkarska

W 2016 firma otrzymała szereg wyróżnień („Mocna Firma Godna Zaufania 2015”, „Orzeł Tygodnika Wprost 2016” , III miejsce w rankingu miesięcznika „Forbes” Diamenty Forbesa 2016) a jeden z jej właścicieli odbierał z rąk Prezydenta RP w zeszłym roku wyróżnienie w kategorii Lider Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Dziś Arka jest kojarzona z innowacyjnością oraz profesjonalną obsługą klientów, których zaufanie jest dla firmy ogromną wartością.
Już za dwa lata będzie huczne świętowanie 20-lecia Arki!

 

Tomasz Wojciechowski

Dodaj Temat

 reklama balticbd

calidozaworarka

 

ARKA zyczeniabn2017toplaserkoszalinlogo1

baneredu4you1

reklamamchecinski1                                                

teproogłoszenieopracebalticinfo1

lechbudIIetap

logo.rgb

e.sztorc.banner

inwestbohwawy

 

vertaxofertareklama1

banerekfotowoltaika210x240px3

 assetlogolarge

 

balticinfopl


logonieruchomosci ew1

logopraxis

pamprofil

 

4mobile

banerbogurscy
 banerek1
logo just
 
MAPA STRON I II
stat4u