logooperynazamkuWiele miast latem pustoszeje. Mieszkańcy wyjeżdżają na urlopy, tłumnie zasiadając na nadmorskich plażach lub w górskich kurortach. Szczecin z tej wakacyjnej tradycji w tym roku się wyłamuje, stając się w sierpniu miejscem równie atrakcyjnym, co zagraniczne cele wojaży. Na początku sierpnia w Szcecinie ma miejsce Wielki Zlot Żaglowców (5-8 sierpnia 2017 roku), potem – (11 i 12 sierpnia 2017) Międzynarodowe Pokazy Pirotechniczne. Opera na Zamku w Szczecinie znakomicie wpisuje się swoją premierą spektakularnego widowiska plenerowego, pierwszego takiego w Polsce - „Pajaców” Ruggera Leoncavalla w oba te wydarzenia. 11 sierpnia 2017 roku Opera będzie w kilku miejscach w Szczecinie ze swoimi minispektaklami, baletem, capoeirą, szczudlarzami, by barwnym korowodem przejść na główną scenę. „Pajace”pokazane będą w Teatrze Letnim nie tylko naszym stałym widzom, ale też turystom, którzy akurat tego dnia będą chcieli spędzić miły wieczór w Szczecinie.

„Śmiej się, pajacu”, „komedia skończona” – pamiętają Państwo te słowa? To właśnie z tej opery, która w szczecińskim wydaniu będzie wielkim, spektakularnym przedstawieniem z udziałem chóru miejskiego. Reżyserii tego dzieła podjął się Michał Znaniecki, znany na całym świecie, rozchwytywany przez najlepsze sceny artysta, który wszystko co ma w rękach, dzięki swojej niezwykłej wyobraźni, zamienia w złoto. „Pajace” to genialne przedstawienie, które długo zostanie gościom Opery w pamięci. Michał Znaniecki zedrze maski z artystów i z widzów. Piękna scenografia, barwne kostiumy, teatr w teatrze, historia miłości w trupie wędrownych, śmiech przez łzy i łzy przez śmiech – to odbicie naszego życia.

 

Uwaga - spoiler! Dojdzie do zbrodni…. I niespodzianka! Spektakl można obejrzeć jedynie za … 60 groszy! To prezent na 60-lecie Opery na Zamku.
Szczegóły na temat widowiska i minispektakli oraz rezerwacji biletów na stronie www.opera.szczecin.pl

 

 

Dodaj Temat

 reklama balticbd

calidozaworarka

 

ARKA zyczeniabn2017toplaserkoszalinlogo1

baneredu4you1

reklamamchecinski1                                                

teproogłoszenieopracebalticinfo1

lechbudIIetap

logo.rgb

e.sztorc.banner

inwestbohwawy

 

vertaxofertareklama1

banerekfotowoltaika210x240px3

 assetlogolarge

 

balticinfopl


logonieruchomosci ew1

logopraxis

pamprofil

 

4mobile

banerbogurscy
 banerek1
logo just
 
MAPA STRON I II
stat4u