tallshipracesbbiJedną z atrakcji tegorocznego finału regat The Tall Ships Races w Szczecinie będzie strefa sportu „Aktywny Szczecin". W zawodach, turniejach, zabawach, grach i ćwiczeniach udział wezmą załoganci, szczecinianie oraz turyści. Bezpłatna strefa sportowa „Aktywny Szczecin" zlokalizowana zostanie na terenie Miejskiej Strefy Letniej na Wyspie Grodzkiej. Jej idea opiera się przede wszystkim na dobrej zabawie w duchu sportowej rywalizacji. Mając świadomość, że nauka zdrowego trybu życia rozpoczyna się w rodzinnym gronie, organizator – Stowarzyszenie Bene Sport Active – postanowił zaprosić do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu całe rodziny, załogi oraz turystów z Polski i ze świata.

„Aktywny Szczecin" to bezpłatna strefa sportowa, która powstanie w Szczecinie już po raz piąty – tym razem vis-a-vis Wałów Chrobrego. Do tej pory, w ciągu 5 lat działalności, strefa przyjęła już około 9000 aktywnych uczestników, którzy wspólnie bawili się przez 10 000 minut, zajmując razem z 40 różnymi sprzętami sportowymi powierzchnię około 1 000 m2. Organizatorzy zapowiadają, że w tym roku strefa „Aktywnego Szczecina" będzie jeszcze ciekawsza. Nowy, dodatkowy sprzęt pozwoli korzystać ze wspólnej zabawy na świeżym powietrzu zarówno rodzicom z małymi dziećmi, jak i członkom załóg.

Trampoliny, badminton, siatkówka, strzelanie z łuku i skakanie na piłkach to tylko niektóre z atrakcji, jakie znajdą się w obrębie strefy. – Chcemy, aby każdy mieszkaniec Szczecina znalazł w naszej strefie coś dla siebie, dlatego będzie ona zapełniona kolorowym sprzętem sportowym, idealnym do zabaw rodzinnych – zapowiada Dominik Kwiatkowski, koordynator programu „Aktywny Szczecin". – Dla najmłodszych przewidzieliśmy tzw. „Strefę Malucha", w ramach której odbywać się będą zabawy z klaunami, puszczanie dużych baniek mydlanych, odgrywanie zabawnych skeczów, skakanie po dmuchanym zamku, rodzinne zawody sportowe, basen z piłeczkami, modelowanie balonów i wiele innych atrakcji. Warto dodać, że po raz pierwszy zorganizowane zostaną zawody Strongman, które wyłonią największego siłacza finału The Tall Ships Races 2017.

Organizatorzy, tworząc ideę „Aktywnego Szczecina", chcieli wskazać sport jako doskonały sposób na zabawę z przyjaciółmi, ale również zwrócić uwagę na Szczecin jako miasto nowoczesne, prężnie rozwijające się, dbające o kondycję swojego społeczeństwa poprzez stwarzanie mu okazji do aktywnego wypoczynku, otwarte na ciekawe inicjatywy społeczne. Mieszkańcy Szczecina, turyści oraz członkowie załóg będą mogli skorzystać z bezpłatnej strefy „Aktywny Szczecin"" od piątku do niedzieli (4-6 sierpnia). Spotkania będą odbywały się w godzinach 14:00-20:00 (piątek) oraz 10:00-18:00 (sobota i niedziela). 

Wiecej o samych regatach Tall Ships Races: tutaj.

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u