Barbara Jaskierska otrzymała  honorowy tytuł „Mecenasa Osób Niepełnosprawnych”. Jest przewodniczącą Zarządu Koła w Szczecinie Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym i od 36 lat prowadzi aktywną działalność społeczną, której celem jest zapewnienie warunków godnego życia osobom z niepełnosprawnością intelektualną.

 

Laureatka, stworzyła pierwszy w Polsce kompleksowy system wsparcia, obejmujący wszystkie etapy życia osoby niepełnosprawnej: wczesną interwencję, edukację, rehabilitację społeczną, przygotowanie zawodowe oraz mieszkalnictwo chronione. Barbara Jaskierska czynnie angażuje się w prace legislacyjne mające na celu poprawę jakości życia osób niepełnosprawnych.

-Dzisiejszy dzień jest dla mnie niezwykle ważny. Tak naprawdę, jestem tylko sternikiem, a jak wiadomo łódź nie popłynie bez załogi i celu – powiedziała Barbara Jaskierska. – W imieniu swoim i załogi mojej łodzi, dziękuję za to wyjątkowe wyróżnienie, znaczy ono dla mnie bardzo wiele. Dziękuję również moim podopiecznym, za to, że pokazaliście mi, jaką drogą powinnam podążać w swoim życiu.

Ponadto, Kapituła Konkursowa podjęła również decyzję o uhonorowaniu pośmiertnie Barbary Oskólskiej - założycielki Apostolatu Chorych.  Honorowy tytuł odebrał Andrzej Oskólski – mąż zmarłej.

Honorowy tytułu Mecenasa Osób Niepełnosprawnych, nadawany jest osobom fizycznym, osobom prawnym, przedstawicielom organizacji pozarządowych oraz instytucjom nieposiadającym osobowości prawnej, które w sposób wyjątkowy przysłużyły się środowisku osób niepełnosprawnych w danym roku kalendarzowym.

źródło: szczecin.pl

 

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u