Zamknięcie Mostu Długiego. Korzystaj z komunikacji miejskiej i pociągowej. Od 21 lutego do końca marca nieprzejezdny będzie Most Długi w Szczecinie. Zamknięcie obiektu związane jest z kolejnym etapem przebudowy torowiska na ul Gdańskiej i Energetyków oraz pętli na Basenu Górniczym.  Zamknięcie Mostu Długiego wiąże się z inwestycją: Modernizacja torowisk na ul. Energetyków, ul. Gdańskiej oraz na pętli Basen Górniczy.

W ramach tego zadania modernizacji podlega ponad 8 tysięcy metrów toru pojedynczego od Mostu Długiego do Basenu Górniczego. Przebudowywana jest także sieć trakcyjna oraz przystanki, a także pętla autobusowo – tramwajowa na Basenie Górniczym. Dzięki inwestycji na ul. Energetyków i Gdańskiej zwiększy się atrakcyjność komunikacji miejskiej pomiędzy prawo a lewobrzeżem Szczecina, poprawi bezpieczeństwo i skróci czas przejazdu. Przebudowane torowisko na ul. Gdańskiej i Energetyków będzie uzupełnieniem trasy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju, które powstaje pomiędzy Basenem Górniczym a ul. Turkusową. Wartość umowy z firmą Energopol - wykonawcą inwestycji - wynosi 79 775 601, 99 zł. Jednym z etapów tej inwestycji jest remont przyczółków drogowych Mostu Długiego.

 

- Szczecin modernizuje torowiska tramwajowej na niespotykaną dotąd skalę, a także kupuje nowe tramwaje, dzięki czemu jakość naszej komunikacji ciągle wzrasta. W ramach już wykonanych i trwających jeszcze prac zostanie przebudowanych i wybudowanych łącznie ok. 38 kilometrów torów - mówił Mariusz Kądziołka, zastępca prezydenta Szczecin. - Dzięki wsparciu unijnemu realizujemy teraz projekt "Budowa i przebudowa torowisk w Szczecinie" .

 

W ostatnich latach zmodernizowane zostały między innymi torowiska w ul. Żołnierskiej wraz z pętlą Krzekowo, wzdłuż ul. Bohaterów Warszawy , w ul. Arkońskiej, Niemierzyńskiej, Krasińskiego i Wyzwolenia wraz z pętlą Las Arkoński, przebudowa torowiska w wzdłuż al. Niepodległości od ul. Bogurodzicy do Bramy Portowej, przebudowa torowisk na Bramie Portowej, w Alei Piastów, ul. Wawrzyniaka, skrzyżowanie al. Bohaterów Warszawy oraz ul. Jagiellońskiej, trwa przebudowa torowisk w ciągu ul. Narutowicza i Potulickiej wraz z przebudową pętli.

Zakres prac na Moście Długim.Zamknięcie przejazdu przez Most dla ruchu ogólnego ma związek z koniecznością wykonania przebudowy torowiska tramwajowego na przyczółkach mostu, tj. na skrzyżowaniu ul. Nabrzeże Wieleckie z ul. Wyszyńskiego oraz Energetyków z ul. Celną. Przebudowa zaplanowana jest na ok. miesiąca.

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u