Zamknięcie Mostu Długiego. Korzystaj z komunikacji miejskiej i pociągowej. Od 21 lutego do końca marca nieprzejezdny będzie Most Długi w Szczecinie. Zamknięcie obiektu związane jest z kolejnym etapem przebudowy torowiska na ul Gdańskiej i Energetyków oraz pętli na Basenu Górniczym.  Zamknięcie Mostu Długiego wiąże się z inwestycją: Modernizacja torowisk na ul. Energetyków, ul. Gdańskiej oraz na pętli Basen Górniczy.

W ramach tego zadania modernizacji podlega ponad 8 tysięcy metrów toru pojedynczego od Mostu Długiego do Basenu Górniczego. Przebudowywana jest także sieć trakcyjna oraz przystanki, a także pętla autobusowo – tramwajowa na Basenie Górniczym. Dzięki inwestycji na ul. Energetyków i Gdańskiej zwiększy się atrakcyjność komunikacji miejskiej pomiędzy prawo a lewobrzeżem Szczecina, poprawi bezpieczeństwo i skróci czas przejazdu. Przebudowane torowisko na ul. Gdańskiej i Energetyków będzie uzupełnieniem trasy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju, które powstaje pomiędzy Basenem Górniczym a ul. Turkusową. Wartość umowy z firmą Energopol - wykonawcą inwestycji - wynosi 79 775 601, 99 zł. Jednym z etapów tej inwestycji jest remont przyczółków drogowych Mostu Długiego.

 

- Szczecin modernizuje torowiska tramwajowej na niespotykaną dotąd skalę, a także kupuje nowe tramwaje, dzięki czemu jakość naszej komunikacji ciągle wzrasta. W ramach już wykonanych i trwających jeszcze prac zostanie przebudowanych i wybudowanych łącznie ok. 38 kilometrów torów - mówił Mariusz Kądziołka, zastępca prezydenta Szczecin. - Dzięki wsparciu unijnemu realizujemy teraz projekt "Budowa i przebudowa torowisk w Szczecinie" .

 

W ostatnich latach zmodernizowane zostały między innymi torowiska w ul. Żołnierskiej wraz z pętlą Krzekowo, wzdłuż ul. Bohaterów Warszawy , w ul. Arkońskiej, Niemierzyńskiej, Krasińskiego i Wyzwolenia wraz z pętlą Las Arkoński, przebudowa torowiska w wzdłuż al. Niepodległości od ul. Bogurodzicy do Bramy Portowej, przebudowa torowisk na Bramie Portowej, w Alei Piastów, ul. Wawrzyniaka, skrzyżowanie al. Bohaterów Warszawy oraz ul. Jagiellońskiej, trwa przebudowa torowisk w ciągu ul. Narutowicza i Potulickiej wraz z przebudową pętli.

Zakres prac na Moście Długim.Zamknięcie przejazdu przez Most dla ruchu ogólnego ma związek z koniecznością wykonania przebudowy torowiska tramwajowego na przyczółkach mostu, tj. na skrzyżowaniu ul. Nabrzeże Wieleckie z ul. Wyszyńskiego oraz Energetyków z ul. Celną. Przebudowa zaplanowana jest na ok. miesiąca.

Dodaj Temat

 reklama balticbd

calidozaworarka

 

ARKA zyczeniabn2017toplaserkoszalinlogo1

baneredu4you1

reklamamchecinski1                                                

teproogłoszenieopracebalticinfo1

lechbudIIetap

logo.rgb

e.sztorc.banner

inwestbohwawy

 

vertaxofertareklama1

banerekfotowoltaika210x240px3

 assetlogolarge

 

balticinfopl


logonieruchomosci ew1

logopraxis

pamprofil

 

4mobile

banerbogurscy
 banerek1
logo just
 
MAPA STRON I II
stat4u