Zieleń i woda zajmują ponad połowę powierzchni Szczecina. Woda, zieleń i wolność – taki jest Szczecin. Bałtyckie Centrum Jachtingu to jedno z tych miejsc w Europie, gdzie można żeglować po rzece, jeziorze i zalewie. Szczecin jest jednym z ważniejszych punktów na jachtingowej mapie Polski i Europy. Szczecin to największa i najnowocześniejsza marina na Bałtyku. Konglomerat wysp, kanałów, plaż i zatok. Swoisty Floating Garden, miasto, które zmienia myślenie o tym, po co żyje człowiek. Szczecin położony jest na północny – zachód od Odry. Jest zalążkiem czegoś, co może być „Nową Zieloną Wenecją Północy”, gdyby zagospodarować liczne wyspy Śródodrza, kanały i wielkie rozlewiska na południu i wschodzie.

Stąd Śródodrze jako nowe serce Szczecina. Zielony, pływający ogród, Floating Garden. Nowoczesne miasto, które nie boi się odważnych rozwiązań architektonicznych. Szczecin posiada spokój miejsca przyjaznego ludziom i naturze. Organizacja przestrzeni miejskiej – duża liczba zieleni, parków, oddech, który daje miasto, jest w skali Polski nie do przecenienia. Zwłaszcza w połączeniu z poczuciem bezpieczeństwa, czystości i nowatorskich rozwiązań.

Barierą dla rozwoju Szczecina okazał się panujący zastój, potrzeba dużych inwestycji oraz brak widocznych efektów zmian. Miastu przeszkadzał także wizerunek portowy i przemysłowy. Jednocześnie jego główną wartością i potencjałem są ogromne zasoby zieleni i wody.

Postanowiono spojrzeć w przyszłość – wyobrazić sobie, jak miasto może wyglądać, jeśli wykorzysta swoje atuty geograficzne, lokalizacyjne i geopolityczne. Na tej wybiegającej w przyszłość myśli oparta została wizja miasta przyszłości i marka Szczecin – project Floating Garden 2050.

Oznacza to, że Szczecin może oferować mieszkańcom zalety metropolii, jednocześnie zachowując atmosferę spokoju. Miasto stawia na ekologię i jachting. Na zbudowanie miasta pływającego ogrodu ma czas do 2050 r.

  • wyspy_wyspy_
  • znak_podstawowyznak_podstawowy

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u