turystykanapomorzu,pomorzezachodnie,zachodniopomorskaorganizacjaturystycznaRozmowa ze Zdzisławem Pawlickim, dyrektorem Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Szczecinie

-Czy nasz region jest dla turystów atrakcyjnym miejscem wypoczynku?
-Oczywiście, to miejsce wybierane na wypoczynek, nasze wybrzeże cenione jest z powodu czystych plaż, ciekawych zabytków, walorów przyrodniczych. Fani żeglarstwa, turystyki rowerowej, czy kajakowej, znajdą tu coś dla siebie.
-A jakie miasta są najbardziej popularne wśród turystów?
-Trudno określić, co najbardziej jest trendy. Ale turyści z zaranicy wybierają najczęściej Świnoujście, Kołobrzeg, Międzyzdroje, czy Darłowo. Osoby z Polski odwiedzają chętnie Rewal, Mielno i Jarosławiec.


-No właśnie, skąd przyjeżdżają turyści?
-W Polsce nasz region popularny jest w Wielkopolsce, Opolu i na Śląsku. Z roku na rok coraz więcej osób nas odwiedza z Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Skandynawii.
-Czy uważa Pan że teza, jakoby ceny kwater i pobytu nad naszym morzem były porównywalne z wakacjami w ciepłych krajach jest zasadna?
-Nie, ponieważ koszt pobytu na wybrzeżu zależy od klasy hotelu, czasu pobytu i innych czynników. Tymczasem wyjeżdżając za granicę na wakacje, trzeba wziąć też pod uwagę szereg innych, dodatkowych opłat. Powodują one wzrost kosztów pobytu.

Rozmawiał:
Tomasz Wojciechowski

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u