turystykapomorzezachodnie,dojazdnadmorze,trasyalternatywnepomorzezachodniePo raz kolejny dla turystów odwiedzających część wybrzeża leżącą na Pomorzu Zachodnim przygotowano układ z wyznaczonymi trasami alternatywnymi. Korzystając z proponowanych dróg można będzie dojechać do najbardziej popularnych kurortów Pomorza Zachodniego. Przez całe wakacje, szczególnie w weekendy, gdy wiele osób wyjeżdża na odpoczynek, drogi prowadzące do nadmorskich kurortów są zatłoczone. Dlatego policjanci proponują kierowcom wybór tras alternatywnych, które pomogą uniknąć dużego ruchu. Trasy te, biorąc pod uwagę przebyte kilometry, są nieco dłuższe. Z uwagi jednak na to, że jako drogi dojazdowe do miejscowości nadmorskich nie są tak popularne, podróż bywa często krótsza.

 

Osoby jadące od Poznania do Kołobrzegu mogą w Szczecinku wybrać drogę wojewódzką nr 172 na Połczyn Zdrój, a następnie drogą wojewódzką nr 163 dojechać do Kołobrzegu.
Natomiast proponowana trasa alternatywna dla podróżujących od Bydgoszczy do Koszalina, a tym samym Mielna i okolicznych miejscowości, prowadzi drogą krajową nr 25 do Białego Boru, a stamtąd drogą krajową nr 20 do Miastka i drogą wojewódzką nr 206 przez Polanów do Koszalina. Podróżującym z Bydgoszczy w kierunku Darłowa zaleca się dojechanie wspomnianą trasą aż do Polanowa, gdzie należy zjechać na drogę wojewódzką nr 205 prowadzącą do Sławna i Darłowa.

  • 150609_kwp_SZCZECIN_-Mapka_trasy_alternatywne_2015_rok150609_kwp_SZCZECIN_-Mapka_trasy_alternatywne_2015_rok

Policjanci z koszalińskiej drogówki będą obecni na skrzyżowaniach drogi krajowej nr 11 z drogami wojewódzkimi nr 205 i 165. W przypadku wystąpienia konieczności, aby ułatwić przejazd będą kierowali ruchem ręcznie wszędzie tam, gdzie zaistnieje taka potrzeba. Trasy alternatywne w województwie zachodniopomorskim przygotowane na sezon letni 2014 roku przedstawione są na mapie. Przez cały czas pamiętajmy o rozwadze i ostrożności na drodze. Lepiej dojechać do celu nieco później, ale bezpiecznie.

Dodaj Temat

 baner eskimos balticinfo

 

 upiotra1ab

 

ekosunreklama1a

 

PRAXISreklamalogo

 

logo 03baner

 

uniaprezent1

 

leowesolychswiat

 

 

blob gwiazdka WESOLYCH SWIAT

 

avon1mission

 

 

reklamamchecinski1

 

e.sztorc.banner

 

 

psw

 

balticinfopl 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u