ospszczecinĆwiczenia, symulacje, wykłady oraz zakup wyposażenia medycznego i sprzętu ochronnego – to przykłady działań w ramach programu Wiosna 2017, który ma zapewnić odpowiednie przygotowanie do akcji ratowniczych członkom Ochotniczej Straży Pożarnej „Szczecin”. Projekt Wiosna 2017 przewiduje przeszkolenie 12 ratowników w zakresie nawigacji i terenoznawstwa, kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz łączności służbowej. W ramach jego zorganizowane zostaną warsztaty ratownicze „Rewir 2017” oraz cykl interdyscyplinarnych treningów, które wpłyną na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

Uczestnicy będą doskonalić swoje umiejętności m.in. z zakresu udzielania pierwszej pomocy, poszukiwania osób zaginionych, podejmowania decyzji w sytuacji silnego stresu czy właściwego zastosowania sprzętu medycznego. Członkowie OSP sprawdzą się również w symulowanych zdarzeniach, które zostaną przygotowane szczególnie z myślą o zagrożeniach z dużą liczbą poszkodowanych.
W ramach programu Ochotnicza Straż Pożarna zakupi także sprzęt ochronny m.in. gogle, skrzynki, noże, rękawice ochronne czy wybijaki do szyb oraz wyposażenie medyczne.

Więcej o OSP "Szczecin"- tutaj

Dodaj Temat

 baner balticinfo baterie1

 

upiotra1ab

 

PRAXISreklamalogo

 reklama.e.warzynska

 

dominobiurorachunkowe2019baner

 

reklamamchecinski1

 

zyczenia1pokalogo 

e.sztorc.banner

 banerunia2

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u