Rozmowa z Małgorzatą Budą, prezesem Stowarzyszenia Kołobrzeska Lokalna Grupa Rybacka

-Czym dokładnie zajmuje się Stowarzyszenie,bo nazwa nasuwa skojarzenie głównie z sektorem rybackim?

-Stowarzyszenie Kołobrzeska Lokalna Grupa Rybacka jest organizacją przyjazną dla wszystkich, zajmuje się realizacją marzeń i możliwością poprawy standardu życia mieszkańców za pomocą wsparcia z Europejskiego Funduszu Rybackiego Programu Operacyjnego RYBY 2007-2013. Stowarzyszenie KLGR opiera się na potencjale swoich członków i motywuje do realizacji wartościowych celów. Zwiększymy aktywność społeczno-kulturalną mieszkańców – podniesiemy jakość życia w regionie, tworzymy mechanizmy do rozwoju turystyki i ochrony środowiska, tworzymy warunki do efektywnej i dochodowej działalności gospodarczej.

-Od jak dawna działacie?

-Stowarzyszenie KLGR działa od września 2011 roku. Natomiast pierwsze inicjujące spotkanie odbyło się w 2009 r. z inicjatywy grupy rybaków z Kołobrzegu.

Działalność naszego stowarzyszenia finansowana jest z Programu Operacyjnego „ Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”, Osi Priorytetowej 4-„Zrównoważony Rozwój Obszarów Zależnych od Rybactwa”. W szeregach SKLGR są podmioty publiczne ,osoby prywatne instytucje oraz samorządy.
-Czy w Pani opinii Kołobrzeg jest oprócz znanego w Polsce uzdrowiska też miastem morskim, rybackim?
-Kołobrzeg jest czwartym co do wielkości miastem portowym w Polsce wiec jest to jednoznaczne ze jest miastem morskim oraz rybackim. Przecież jest to spójne.
-Kim są wasi członkowie? 
-W stowarzyszeniu KLGR występuje trójsektorowość. W związku z tym, w naszych szeregach mamy osoby z sektora gospodarczego, społecznego oraz publicznego. Ponadto organizacje pozarządowe a także wyższe uczelnie. Członkowie naszego stowarzyszenia wywodzą się z różnych środowisk na pewno ze środowiska rybackiego ,przetwórczego, oraz są to ludzie z ciekawymi pasjami. Sądzę, że jest to bardzo obszerny temat do osobnego przedstawienia, do czego zapraszam.

Więcej na http://www.klgr.pl/

 

  • malgorzatabudamalgorzatabuda

 

 

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u