men2Czy menu restauracji nadmorskiej to głównie ryby? Jakie cechy powinien mieć dobry kucharz? O tym rozmawiamy z szefem kuchni restauracji Biała Dama w Mielnie, Michałem Kaszubowskim

- Podobno kucharz to zdecydowanie bardziej męski zawód. Dlaczego?

- Zawodowo kobieta i mężczyzna rywalizują ze sobą, również w gastronomii. Gotowanie powinno sprawiać wiele radości i przyjemności niezależnie od płci. Jednak zauważalne jest, że mężczyźni posiadają więcej atutów ułatwiających pracę w profesjonalnej kuchni: odporność na stres, pracę w warunkach stresowych oraz siłę fizyczną.
- Biała Dama wprowadziła zmiany w ofercie. Co zawiera nowe menu lokalu?
- Nowe menu lokalu to przede wszystkim smaki zbliżającego się lata, jest lekkie, zdrowe i aromatyczne.

men3

Dominuje przede wszystkim smak młodych owoców i warzyw z lokalnych ogrodów, nie zabraknie również dań dla naszych najmłodszych gości.
- Czy jadąc nad Bałtyk możemy zjeść głównie polskie ryby?
- Oczywiście możemy nad Bałtykiem zjeść smaczną rybę, przyrządzoną na wiele różnych sposobów. Niestety trzeba przyznać, że mimo dostępności produktów coraz częściej turyści sięgają po szybkie jedzenie, które jest dużo tańsze.
-Dzisiaj serwowanie dań to dzieło sztuki. Ważna jest też oprawa, odpowiednie ułożenie i ozdobienie na talerzu, odwaga w kompozycji smaków- jak Pan sobie z tym radzi?
- Dzięki nabytemu w pracy zawodowej doświadczeniu, nie sprawia mi problemu łączenie różnych smaków ponieważ w odpowiednich proporcjach wszystko do siebie pasuje. Trzeba wykazać się nie tylko sposobem podania, ale kreatywnością i odwagą by zaskakiwać.
- Polacy odżywiają się zdrowo?
- Sposób odżywiania Polaków jest kwestią sporna. Trzeba przyznać, że wzrasta zainteresowanie zdrowym jedzeniem i trybem życia, ale niestety w dalszym ciągu często sięgamy po gotowe posiłki, których dostępność na naszym rynku jest ogromna.

 men1

Rozmawiał: Tomasz Wojciechowski

więcej o restauracji Biała Dama: tutaj.

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u