Rozmowa z Tadeuszem Dudojć, właścicielem Dudojć Sp. z o.o.

- Pana nazwisko kojarzy się zdecydowanie ze sprzedażą aut.  Motoryzacja chyba od zawsze towarzyszyła w Pana życiu?

- Moi rodzice prowadzili warsztat samochodowy, więc siłą rzeczy miałem kontakt z samochodami, ich budową i funkcjonowaniem. Z czasem stał się to także pomysł na własny biznes. 

- To znaczy?

-  Zaczynałem od zakładu lakierniczego przy warsztacie rodziców. Był to rok 1983 i nie było łatwo uzyskać wszelkie pozwolenie , ale razem z żoną daliśmy radę i uruchomiliśmy firmę. Miałem wtedy zaledwie 24 lata. Potem wyjechałem do Niemiec, pracowałem legalnie w dużej firmie samochodowej.

 

Gdy nastały zmiany w kraju, w 1989 roku wróciłem. Zetknięcie  się z nowymi technologiami w  motoryzacji i zachodnia mentalność bardzo mi pomogły w prowadzeniu biznesu.

 

- I wtedy, w latach 90 tych powstały salony samochodowe Dudojć?

- Tak,  w 1991 roku uruchomiliśmy pierwszy autoryzowany salon samochodowy, w którym sprzedawaliśmy auta najpierw Volkswagena a potem Skody. Z czasem powstały salony w Słupsku i Szczecinie. Potem weszliśmy w działalność operacyjną z  z Grupą Krotoski- Cichy z Poznania, która jest bardzo dużym graczem na rynku motoryzacji.

- Ale Pana firma zajmuje się teraz przede wszystkim tzw. nieruchomościami specjalistycznymi?

- Oddaliśmy do użytku tzw. Dom Lekarza w którym znajduje się zespół specjalistycznych gabinetów medycznych, . Jesteśmy także w trakcie projektowania nowego wizerunku Domu Myśliwskiego (budynek przy ul. Piłsudskiego po dawnym Radiu). Oprócz tego oferta firmy obejmuje inwestowanie w nieruchomości komercyjne i niekomercyjne w Nowym Jorku , Berlinie oraz Sofii. Wynajmujemy salony samochodowe i warsztaty samochodowe, magazyny.

- Na początku rozmowy wspomniał Pan o żonie. Rozumiem że wiernie Pana wspierała i wspiera w biznesie?

- Żona to moje ogromne wsparcie, najlepszy wspólnik jakiego można sobie wymarzyć.  A jesteśmy ze sobą już ponad 30 lat. I przy okazji dodam, że warunkiem  udanego małżeństwa jest kompromis. Kompromis i cierpliwość ma także duże znaczenie w biznesie.

- A biznes i polityka?

- Nie, dziękuję za takie połączenie. Biznesmen powinien pozostać biznesmenem. Z resztą próbowałem swoich sił w 1997 roku jako kandydat PSL do Senatu. Zrozumiałem wtedy że polityka nie jest dla mnie.

- Nie chciał Pan nigdy pracować u kogoś, w firmie, sektorze państwowym?

- Nie, zawsze chciałem być niezależny, decydować o sobie i pracować na siebie, tak jak robili to moi rodzice.

- Tą niezależność przekazał Pan także córkom- Aleksandrze i Annie, które poszły w  Pana ślady i prowadzą własne firmy?

- Tak, wszczepiłem im to poczucie samodzielności i widać tego efekty. Bardzo mnie to cieszy.

- Sporo Pan podróżuje po kraju i świecie. Ma Pan czas na Koszalin?

- Znajduję czas na mieszkanie w Koszalinie, tu się przecież urodziłem, mieszkałem niedaleko obecnego  liceum im. Broniewskiego. Znajduję też czas na swoją pasje jaką są oczywiście samochody. Ale te starsze, polskie marki: Warszawa M 20 czy Syrena 101

Rozmawiał: Tomasz Wojciechowski

 

 

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u