lekkoatletykabaltykkoszalinbalticinfoplSłyszy się w Koszalinie opinie, jakoby lekkoatletyka była pomijana na rzecz piłki nożnej i koszykówki. Tymczasem Klub Lekkoatletyczny "Bałtyk" Koszalin działający od 1995 roku może pochwalić się tym, że jego zawodnicy osiągają znaczące wyniki na arenie krajowej i światowej. Zawodnicy naszego klubu należą do Kadry Narodowej i reprezentują kraj na Mistrzostwach Europy i Świata.- opowiada trener Zbigniew Maksymiuk i dodaje- Koszalińska lekkoatletyka jest nieco niedoceniana i zapomniana, chociaż mistrzowski poziom Małgosi Hołub zmienił trochę ten pogląd.

Mimo ciągłego borykania się z kwestiami fianansowymi, oraz ogromem pracy społecznej, lekkoatletyka na "Bałyku" ma się nieźle. Dla wielu zawodników i zawodniczek w wieku od 15 do 25 lat, jest to najpierw hobby, potem bieganie staje się pasją i nierzadko...sposobem na życie. Ze stadionu "Bałtyku" chętnie korzystają też uczniowie klas sportowych. Bieganie to aktywność fizyczna i nie jest to drogi sport.- Wystarczą dresy, strój sportowy i dobre buty- wyjaśnia trener Maksymiuk. - i już można trenować rzuty oszczepem, biegi średnie i długie, oraz sprinty. Ale przygoda z lekkoatletyką nie powinna się zaczynać za wcześnie.

majkapawlowskabalticinfopl

Swoją przygodę z lekkoatletyką rozpoczęła w 5 klasie podstawówki Maja Pawłowska, jedna z zawodniczek Klubu "Bałtyk", która mimo bardzo młodego wieku odnosi już spore sukcesy.

- Pasją do biegania zaraziła mnie starsza siostra, ale niestety musiałam trochę poczekać na rozpoczęcie treningów. Szybko zafascynowało mnie to jako hobby i bardzo polubiłam bieganie, jako coś co robię dla siebie i spełniam się w tym- opowiada Maja Pawłowska. Jak sama podkreśla, lekkoatletyka jest wymagająca i trzeba poświęcić sporo czasu na ćwiczenia i treningi, nie tylko na bieżni. - Atmosfera w klubie jest wspaniała, trener świetny, a treningi mam 6 razy w tygodniu i trwają średnio ponad godzinę. Trenuję także jesienią i zimą, godząc szkołę i zajecia dodatkowe ze sportem.
Maja, podobnie jak inne zawodniczki, trenuje biegi na dystansie 100 i 200 metrów, ćwiczy na siłowni, starty na czas, płotki i poznaje techniczną stronę lekkoatletyki.
- Obecnie jestem w 3 klasie gimnazjum i trudno nieraz pogodzić szkołę, sprawdziany i sport. Zmęczenie, niewyspanie daje o sobie czasem znać, ale daję radę.- śmieje się Maja.- Chciałabym dalej trenować i związać się ze sportem. Moją inspiracją jest Małgorzata Hołub. Cenię ją za to, jaką jest osobą, za pasję i zaangażowanie. Dla mnie to wzór sportowca.

lekkoatletykakoszalinwwwbalticinfopl

Maja Pawłowska nieco ponad tydzień temu zajęła IV miejsce w biegu na 100 metrów w Mistrzostwach Polski. - Dla mnie to duży sukces, bo było aż 25 uczestników i spora presja- opowiada Maja. Na początku wakacji zawodniczka "Bałtyku" brała też udział w międzynarodowych zawodach na Białorusi, gdzie zajęła 3 miejsce w biegu na 100 metrów. Maja zajęła też między innymi 1 miejsce na zawodach wojewódzkich oraz co o wiele ważniejsze dla niej, jako sportowca- 1 miejsce w zawodach międzywojewódzkich. Warto śledzić losy tej zawodniczki, bo może rośnie nam następczyni naszej Małgorzaty Hołub?

 

Więcej o Klubie Lekkoatletycznym "Bałtyk": tutaj.

 

Tomasz Wojciechowski

 

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u