nocnasciemawkoszalinie2018Mimo tego, że uczestnicy biegu gubią po drodze całą godzinę, to nikt nie ściemnia z przebiegniętymi kilometrami. Nocna Ściema, prawdopodobnie jedyny taki bieg na świecie, odbędzie się w nocy z 28 na 29 października w Koszalinie.  Bieg Nocna Ściema odbywa się gdy czas letni ustępuje czasowi zimowemu. Zawody zaczynają się punktualnie o godzinie drugiej w nocy. Godzinę później cofamy wskazówki zegarków ponownie na drugą. Daje to okazję do osiągnięcia nieprawdopodobnych rezultatów.

Nocna Ściema jest biegiem na dystansie maratonu (42.195 km) oraz półmaratonu (21.097 km). Uczestnicy będą pokonywali trasę o długości 7 kilometrów, przebiegającą ulicami Koszalina. W zależności od wybranego dystansu biegacze przemierzą pętle 3- lub 6-krotnie.
Od 13 kwietnia 2003 roku oficjalny Rekord Świata na królewskim dystansie wśród kobiet należy do Pauli Radcliffe, która przebiegła maraton w Londynie w 2 godziny 15 minut 25 sekund. Wśród mężczyzn rekord ten wynosi 2 godziny 2 minuty 57 sekund, a został ustanowiony 28 września 2014 roku w Berlinie przez Kenijczyka Dennisa Kimetto. Czy nowe rekordy świata padną w Koszalinie?
Szczegóły wydarzenia na stronie www.nocnasciema.com

 

Dodaj Temat

 baner eskimos balticinfo

 

 upiotra1ab

 

ekosunreklama1a

 

PRAXISreklamalogo

 

logo 03baner

 

uniaprezent1

 

leowesolychswiat

 

 

blob gwiazdka WESOLYCH SWIAT

 

avon1mission

 

 

reklamamchecinski1

 

e.sztorc.banner

 

 

psw

 

balticinfopl 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u