33613829 2157261174301055 7452515277926825984 nPrzed nami 31 Dni Ziemi Sianowskiej. Już za moment mieszkańcy Sianowa, jak i wszyscy, którzy w dniach 7-9 czerwca pojawią się w Sianowie będą mogli cieszyć się koncertami swoich ulubionych gwiazd. Kto zagra? Między innymi zespół MIG, oraz Doda. Wśród wykonawców obowiązkowo trzeba wymienić także zespół Masters, Varius Manx z Kasią Stankiewicz, oraz Monikę Lewczuk i Agatę Sobocińską, która pochodzi ze Szczecina. Znana jest ona z utworu „Już na zawsze” który pojawił się na antenie Radia Eska. Przebojowa kompozycja zyskała sobie przychylność stacji radiowych, a jej zupełnie nowe utwory usłyszeć można podczas letniej trasy koncertowej. Zespoły MIG oraz Masters kojarzone są oczywiście z muzyką disco-polo.

nowy plakatNatomiast Doda promuje swoją najnowszą trasę koncertową, będącą też jej come backiem- Riotka Tour. Aspekt muzyczny zapowiada się co najmniej tak atrakcyjnie, jak rok temu (wtedy grał między innymi "Dżem" i Patrycja Markowska).

W porównaniu z rokiem ubiegłym, nastąpiła też zmiana w programie Dni Ziemi Sianowskiej. Mianowicie, zrezygnowano z kabaretów. Nie oznacza, to że będzie nudno i nieciekawie. Co więc nas czeka?

Na początek mecz towarzyski urzędnicy kontra rzemieślnicy, który odbędzie się już 7 czerwca. Warto przyjść i zobaczyć, czyje umiejętności wezmą górę. Następnego dnia organizatorzy (czyli Gminna Organizacja Turystyczna i Miasto oraz Gmina Sianów) zapraszają na Konkurs Twórczości Karola Wojtyły i prezentację sekcji Centrum Kultury w Sianowie. Od późnego popołudnia, aż do nocy trwać będą koncerty muzyczne.
Na spragnionych ruchu i rodzinnych wyzwań czekać będzie w sobotę 9 czerwca rodzinny turniej w badmintona, oraz maraton Zumby. Ponieważ pojawią się na nim profesjonalni trenerzy, zapowiada się nie lada atrakcja i będzie można z pewnością się pozytywnie zmęczyć.

Po maratonie odbędą się koncerty Moniki Lewczuk i Agaty Sobocińskiej, a wieczór koncertowy zamknie piękny głos Kasi Stankiewicz z Varius Manx. To oczywiście nie wszystko, gdyż na wytrwałych czeka jeszcze pokaz sztucznych ogni i zabawa przy muzyce do białego rana. Na rodziny czekać też będzie wesołe miasteczko, dmuchane zamki dla dzieci, oraz różne stoiska wystawiennicze.

maciejberlickiwideo

Ale obchody Dni Ziemi Sianowskiej to nie tylko jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w naszym regionie, będące wizytówką Sianowa. Oprócz wspaniałej zabawy, będzie również okazja by zrobić coś dobrego i pomóc Adamowi, mieszkańcowi Sianowa w zbiórce pieniędzy na elektryczny wózek inwalidzki. Akcję tą zainicjowała Sianowska Fundacja Jesteśmy Razem. Od 8 do 9 czerwca jej wolontariusze będą zbierać pieniądze do puszek, oraz sprzedawać pyszne regionalne produkty od sponsorów. Warto przyjść, dobrze się bawić i do tego pomóc.

Do zobaczenia w Sianowie!

 

Więcej o 31 Dniach Ziemi Sianowskiej: tutaj.

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u