Z02Właśnie dotarła do Fundacji Pomocy Dzieciom MAGIA znakomita wiadomość. W tym roku podatnicy (płatnicy podatku PIT) podarowali jej aż 127 320,70 złotych w ramach akcji dobrowolnego przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego. Jesteśmy wdzięczni wszystkim osobom, które przekazały swój 1% podatku na rzecz naszej fundacji i zapewniamy, że pieniądze te w całości trafią do naszych podopiecznych.

MAGIA ma bowiem rygorystyczną zasadę, która wyróżnia ją wśród organizacji charytatywnych: wszelkie wpłaty darczyńców w stu procentach służą pomocy dzieciom. Wszelkie bieżące potrzeby fundacji, takie jak biuro, telefony, materiały biurowe, promocja działalności są zaspokajane wyłącznie w ramach wolontariatu. To oznacza, że żadna złotówka podarowana fundacji przez kogokolwiek nie jest przeznaczana na jakikolwiek inny cel niż bezpośrednia pomoc podopiecznym.

Fundacja Pomocy Dzieciom MAGIA (powstała w Koszalinie a działająca w mieście i na terenie powiatu koszalińskiego) jest jedyną fundacją w Polsce stosującą z żelazną konsekwencją taką praktykę działania.

Obecnie pod stałą opieką mamy ponad 50 dzieci. W swej niespełna pięcioletniej historii pomogliśmy już ponad 100 podopiecznym.

Wszystkie osoby działające w MAGII i pomagające jej – jak już wspomniałam - robią to na zasadzie wolontariatu, a kompletne comiesięczne raporty finansowe na temat wpływów i wydatków samej fundacji można znaleźć na jej stronie internetowej: www.magiadzieciom.pl

Osoby chcące działać wraz z nami, mogą to robić na kilka sposobów:
- przekazując swój 1% podatku w ramach dorocznego rozliczenia PIT,
- ustawiając na swoim koncie comiesięczny przelew na rzecz Magii
(konto nr 22 1020 2791 0000 7102 0227 7614; PKO BP O/Koszalin),
- przekazując jednorazowy datek lub darowiznę,
- wrzucając choćby symboliczny grosik do którejś ze skarbonek orbitalnych stojących w CH Atrium lub Galerii EMKA,
- zostając naszym wolontariuszem.

Baloniki

Wspomniane skarbonki orbitalne to ciekawostka. Ustawione są w centrach handlowych, a służą do gromadzenia drobnych datków (najczęściej jest to bilon o niskich nominałach wrzucany przez dzieci, dla których jest to forma zabawy, bo monety efektownie kręcą po brzegach skarbonki, zanim spadną do pojemnika). Systematycznie odbywa się publiczne liczenie ich zawartości. Każdy klient Atrium lub EMKI może je obserwować. Pozwolę sobie poinformować Państwa o kolejnym otwarciu skarbonek; być może zainteresuje to Państwa – w liczeniu monet uczestniczą dorośli i nastoletni wolontariusze naszej fundacji.

Wszystkie potrzebne informacje na temat Fundacji Pomocy Dzieciom MAGIA znajdują się na stronie internetowej: www.magiadzieciom.pl

Maja Nowicka

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u