Gwiazdorska obsada „Nabucco” w Operze na Zamku. 28 i 29 marca na deskach Opery na Zamku zostanie zaprezentowana jedna z najsłynniejszych oper Verdiego - "Nabucco". Dzieło 29-letniego wówczas kompozytora, które słynie z legendarnego ‘chóru niewolników’ w szczecińskim wydaniu zostanie zaprezentowane w obsadzie iście gwiazdorskiej. Partie głównego bohatera zaśpiewa słynny polski baryton, występujący również na scenach wielu krajów Europy oraz w USA i Kanadzie, solista Teatru Wielkiego w Poznaniu – Jerzy Mechliński (baryton).


Wykonywał partię solową prawykonania „Beatus Vir” Henryka Mikołaja Góreckiego, skomponowanego z okazji wizyty Papieża Jana Pawła II w Polsce w 1979r. Ma w dorobku artystycznym liczne występy w kraju i za granicą (USA, Kanada, Szwajcaria, Niemcy, Holandia, Włochy, Hiszpania, Francja, Dania, Szwecja, Norwegia, Czechy, Rosja), a także liczne nagrania telewizyjne i radiowe oraz udział w festiwalach muzycznych, na których zdobywał nagrody. W repertuarze posiada kilkanaście pierwszoplanowych partii barytonowych w operach takich jak Rigoletto, Nabucco, Tosca, Eugeniusz Oniegin, Halka, Verbum nobile, Diabły z Loudun, Król Roger i wielu innych. Tego wybitnego solistę usłyszymy w roli Nabucco w szczecińskiej Operze 28 i 29 marca.
W postać Abigaille wcieli się doświadczona francuska śpiewaczka Hjördis Thébault (sopran). Urodzona we Francji sopranistka początkowo studiowała prawo na prestizowej uczelni w Sorbonie, a nastepnie uzyskała tytuł magistra śpiewu w Konserwatorium Muzycznym w San Francisco. Tam została dostrzeżona przez dyrygenta Kenta Nagano, który zaprosił ją do Opery w Lyonie. Hjördis Thébault wystepuje regularnie we Francji oraz na wielu zagranicznych scenach. Śpiewała takie partie jak : Brunhilda, Tosca, Tatiana, Hrabina Almaviva i wiele innych. Występowała m in. w teatrach jak: Teatr Wielki w Genewie, Opera Narodowa w Pradze, San Francisco Davies Symphony Hall, Teatr Chatelet, Barbican Centre w Londynie, Filharmonia w Kolonii, Teatr Wielki w Bordeaux, Opera Narodowa w Lyonie. Solistka brała udział w licznych festiwalach na całym świecie oraz nagrała szereg nagradzanych płyt. W marcu będziemy mogli podziwiać głos tej znakomitej i doświadczonej śpiewaczki w operze Nabucco, gdzie wcieli się w postać Abigaille.

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u