Gwiazdorska obsada „Nabucco” w Operze na Zamku. 28 i 29 marca na deskach Opery na Zamku zostanie zaprezentowana jedna z najsłynniejszych oper Verdiego - "Nabucco". Dzieło 29-letniego wówczas kompozytora, które słynie z legendarnego ‘chóru niewolników’ w szczecińskim wydaniu zostanie zaprezentowane w obsadzie iście gwiazdorskiej. Partie głównego bohatera zaśpiewa słynny polski baryton, występujący również na scenach wielu krajów Europy oraz w USA i Kanadzie, solista Teatru Wielkiego w Poznaniu – Jerzy Mechliński (baryton).


Wykonywał partię solową prawykonania „Beatus Vir” Henryka Mikołaja Góreckiego, skomponowanego z okazji wizyty Papieża Jana Pawła II w Polsce w 1979r. Ma w dorobku artystycznym liczne występy w kraju i za granicą (USA, Kanada, Szwajcaria, Niemcy, Holandia, Włochy, Hiszpania, Francja, Dania, Szwecja, Norwegia, Czechy, Rosja), a także liczne nagrania telewizyjne i radiowe oraz udział w festiwalach muzycznych, na których zdobywał nagrody. W repertuarze posiada kilkanaście pierwszoplanowych partii barytonowych w operach takich jak Rigoletto, Nabucco, Tosca, Eugeniusz Oniegin, Halka, Verbum nobile, Diabły z Loudun, Król Roger i wielu innych. Tego wybitnego solistę usłyszymy w roli Nabucco w szczecińskiej Operze 28 i 29 marca.
W postać Abigaille wcieli się doświadczona francuska śpiewaczka Hjördis Thébault (sopran). Urodzona we Francji sopranistka początkowo studiowała prawo na prestizowej uczelni w Sorbonie, a nastepnie uzyskała tytuł magistra śpiewu w Konserwatorium Muzycznym w San Francisco. Tam została dostrzeżona przez dyrygenta Kenta Nagano, który zaprosił ją do Opery w Lyonie. Hjördis Thébault wystepuje regularnie we Francji oraz na wielu zagranicznych scenach. Śpiewała takie partie jak : Brunhilda, Tosca, Tatiana, Hrabina Almaviva i wiele innych. Występowała m in. w teatrach jak: Teatr Wielki w Genewie, Opera Narodowa w Pradze, San Francisco Davies Symphony Hall, Teatr Chatelet, Barbican Centre w Londynie, Filharmonia w Kolonii, Teatr Wielki w Bordeaux, Opera Narodowa w Lyonie. Solistka brała udział w licznych festiwalach na całym świecie oraz nagrała szereg nagradzanych płyt. W marcu będziemy mogli podziwiać głos tej znakomitej i doświadczonej śpiewaczki w operze Nabucco, gdzie wcieli się w postać Abigaille.

Dodaj Temat

 reklama balticbd

calidozaworarka

 

ARKA zyczeniabn2017toplaserkoszalinlogo1

baneredu4you1

reklamamchecinski1                                                

teproogłoszenieopracebalticinfo1

lechbudIIetap

logo.rgb

e.sztorc.banner

inwestbohwawy

 

vertaxofertareklama1

banerekfotowoltaika210x240px3

 assetlogolarge

 

balticinfopl


logonieruchomosci ew1

logopraxis

pamprofil

 

4mobile

banerbogurscy
 banerek1
logo just
 
MAPA STRON I II
stat4u