kolor2

"KolorON" to projekt, który narodził się pod koniec roku 2014, byliśmy wtedy w klasie maturalnej. Na szkolnej tablicy ogłoszeń pojawiło się ogłoszenie promujące olimpiadę "Zwolnieni z Teorii". Główną jej ideą było promowanie wśród młodzieży aktywności społecznej oraz umiejętności organizacji. Dzięki temu, iż było to coś całkiem innego, postanowiliśmy zgłosić swoją kandydaturę. Podczas zastanawiania się nad tym, na czym konkretnie powinien polegać nasz projekt, jednogłośnie doszliśmy do wniosku, że Koszalin to szare i smutne miasto. Uznaliśmy wtedy, że kolorowy bieg to coś co w pełni spełni nasze oczekiwania i aspiracje.

kolorn

Jak wiadomo podczas aktywności fizycznej następuje wyrzut endorfin, a my postanowiliśmy ten proces pogłębić i przyspieszyć. Pomogły nam w tym pochodzące z Indii, kolorowe proszki Holi. Promujemy przy tym również aktywny tryb życia. Uważamy, że uśmiech zawsze chodzi z nim w parze.

Zeszłoroczna edycja mimo niesprzyjającej pogody spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Dostaliśmy wiele wiadomości z prośbą o kontynuowanie naszej idei. Jednak my wiedzieliśmy, że zorganizujemy kolejną edycję jeszcze podczas trwania pierwszej. Przekonało nas do tego 850 roześmianych twarzy.

Tak samo jak rok temu współorganizatorem naszego wydarzenia jest stowarzyszenie SFX z Michałem Bielińskim na czele. Daje to, zarówno nam, jak i biegnącym gwarancje profesjonalnej organizacji biegu. 19. marca oprócz 5 kilometrowej trasy z pięcioma punktami obsypywania uczestników kolorowymi proszkami, na biegaczy i ich rodziny czekają inne atrakcje. Będzie to, np. wspólna rozgrzewka oraz pokaz zumby z instruktorami siłowni Pure Jatomi, mini festiwal kolorów, konkursy, w których można wygrać, m.in. drona ufundowanego przez Mc2 strefa kreatywności, a na najmłodszych będzie czekała strefa kreatywnej zabawy zorganizowana przez Niepubliczne Przedszkole Kamyczek. Dzięki Akademii Auto Swiat- Rondo uczestnicy biegu będą mogli skorzystać ze stymulatorów dachowania i hamowania. Wszystkim uczestnikom zapewniamy profesjonalny pomiar czasu. W tym roku zakupiliśmy prawie dwa razy więcej proszku, co pozwoli wszystkim na jeszcze więcej uśmiechu i szczęścia. Było to możliwe dzięki poparciu tak renomowanych firm jak Energa S.A. czy Burco Development Polska. Udało nam się również uzyskać pomoc od New Balance Polska, który został naszym partnerem technicznym. Dzięki nim nasi wolontariusze mogą pracować na biegu w świetnych, oryginalnych koszulkach. Jest to dla nas wyjątkowe wyróżnienie, ponieważ każdy osoba związana z bieganiem dobrze zna i szanuje tę firmę. Zapraszamy już w sobotę na plac podożynkowy. Bieg startuje o godzinie 12.00 ale zapraszamy wszystkich do rejestracji w biurze zawodów już od godziny 9.30

Kornel Hanasz

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u