wszystkichswietychkoszalin2016Aby zapewnić bezpieczeństwo odwiedzających groby bliskich, od 31 października do 1 listopada będzie obowiązywał całkowity zakaz wjazdu na teren cmentarza (z wyłączeniem służb porządkowych, ratunkowych i pojazdów zarządcy cmentarza). Opracowana z okazji Wszystkich Świętych organizacja ruchu ma usprawnić ruchu pojazdów i pieszych. W tym celu zaprojektowano oznakowanie mające na celu ograniczenie prędkości, zakaz zatrzymywania pojazdów/ parkowania, ochronie pieszych, ograniczenie dostępu na poszczególnych ulicach usprawnienie ruchu komunikacji zbiorowej. W związku z nasileniem natężenia ruchu pojazdów oraz pieszych w okresie świąt Wszystkich Świętych ograniczono prędkości w okolicy cmentarza komunalnego przy ul. Gnieźnieńskiej: od skrzyżowania ulic Gnieźnieńskiej, Manowskiej, Rubinowej do Ronda Solidarności oraz na ul. Kamieniarskiej i Strażackiej obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30km/h.

wszystkichswietychkoszalinW okolicy cmentarza komunalnego wprowadzono ograniczenia związane z zatrzymywaniem pojazdów. Na całej długości ulicy Gnieźnieńskiej od Ronda Solidarności do bram cmentarza obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania pojazdów, wyjątkiem są okolice wjazdu na teren cmentarza, tam możliwe będzie zatrzymanie samochodów w celu wysadzenia pasażerów, od ulicy Diamentowej do postoju taxi na ulicy Gnieźnieńskiej będzie wydzielony jeden pas ruchu na parkowanie samochodów. W okolicach cmentarza możliwe będzie zaparkowanie samochodu przy ul. Paderewskiego (centrum handlowe Atrium, Castorama)

Na odcinku chodnika od głównego wejścia na teren cmentarza do końca cmentarza przy krawędzi jezdni zostaną postawione zapory drogowe wraz z taśmą ostrzegawczą, by zabezpieczyć przed wtargnięciem pieszych na jezdnię oraz uniemożliwić wjazd pojazdów na chodnik. Wjazd na ul. Kamieniarską zostanie ograniczony od ulicy Gnieźnieńskiej ze względu na spodziewany bardzo duży ruch pieszych oraz zlokalizowane stoiska handlujące. Wjazd na ulice Kamieniarską odbywać się będzie od strony ulicy Połczyńskiej, również dla osób niepełnosprawnych. Wjazd na parking przy postoju taksówek również zostanie ograniczony tylko dla osób niepełnosprawnych.

Ruch autobusów w obrębie cmentarza odbywać się będzie następująco: wjazd odbywać się będzie ul. Strażacką na plac (plac między ul. Strażacką a Kamieniarską) gdzie zostaną zlokalizowane tymczasowe przystanki autobusowe dla wysiadających oraz dla wsiadających, następnie autobus wyjeżdżał będzie ul. Kamieniarską i Gnieźnieńską. Organizacja ruchu obowiązuje od godz. 5 w sobotę 29 października do godz. 7 w środę 2 listopada.

 

 

 

 

  • organizacjaruchukoszalinorganizacjaruchukoszalin
  • wszystkichswietychkoszalinwszystkichswietychkoszalin
  • wszystkichswietychkoszalin2016wszystkichswietychkoszalin2016

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u