ptasiestolowkisainowStowarzyszenie Sianowska Akademia Seniora złożyła jakis  czas temu wniosek na dofinansowanie projektu  „Ptasie stołówki” i zdobyła środki na jego realizację. Obecnie projekt ten dobiegł końca. O co chodziło? Autorzy projektu, sianowscy seniorzy, zauważyli, że problemem staje się zanik wśród młodego pokolenia zainteresowania otaczającym nas środowiskiem i przyrodą. Dzieci coraz częściej spędzają całe dnie w czterech ścianach domu przed ekranem komputera i telewizora.

Małe dzieci mają z reguły niewielki kontakt z żywą przyrodą, środowiskiem leśnym i nie znają występujących tam gatunków ptaków, zwierząt i roślin. Zajęcia objęte projektem mają na celu uwrażliwienie dzieci na potrzeby leśnego środowiska przyrodniczego. Skutkiem zrealizowanego projektu będzie wzbudzenie ciekawości dzieci przedstawioną problematyką i chęć częstych wycieczek do lasu z rodzicami lub dziadkami.
Projekt realizowano na terenie lasów Nadleśnictwa Karnieszewice oraz w siedzibie Sianowskiego Inkubatora Organizacji Samorządowych. W projekcie brały udział dzieci z Przedszkola Gminnego w Sianowie oraz grupa seniorów.
W ramach projektu odbyły się wycieczki, oraz budowanow spólnie karmniki.

Dodaj Temat

 baner eskimos balticinfo

 

 upiotra1ab

 

ekosunreklama1a

 

PRAXISreklamalogo

 

logo 03baner

 

uniaprezent1

 

leowesolychswiat

 

 

blob gwiazdka WESOLYCH SWIAT

 

avon1mission

 

 

reklamamchecinski1

 

e.sztorc.banner

 

 

psw

 

balticinfopl 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u