SUNRISE FESTIVAL 3Sunrise Festival potrwa od piątku do niedzieli. Na pięciu potężnych scenach wystąpi blisko 100 artystów z całego świata. Nie zabraknie największych gwiazd, m.in. Armina van Buurena, The Chainsmokers, Paula van Dyka, Timmy Trumpeta, Olivera Heldensa, Afrojacka, Tchamiego x Malaa, Dona Diablo, Martina Solveiga, Headhunterza, Adama Beyera, Nica Fanciulliego I Jamie Jones’a. Pojawią się również najbardziej rozpoznawalni polscy artyści, tacy jak: Gromee, Kris, DJ Kuba & Neitan, Matt Bukovski, Emdi, Roko, DUSS, Dirty Rush & Gregor Es i wielu innych. Pierwszy koncert Sunrise Festival już w piątek.

Czytaj więcej...

pieniadzepracawakacjeStragany, smażalnie, hotele i restauracje. To miejsca, w których młodzi mieszkańcy nadmorskich miejscowości pracują sezonowo. Taka praca pozwala im na nabycie pierwszych zawodowych doświadczeń, a nierzadko też uczy odpowiedzialności.  Odpowiedzialność jest szczególnie ważna przy pracy z dziećmi. W nadmorskich hotelach zajmują się nią animatorzy i animatorki. Pracują w salach zabaw, przez które codziennie przewijają się dziesiątki dzieci. Każde jest inne i wymaga indywidualnego podejścia.
- Zdarzały się sytuacje, że dzieci były agresywne, potrafiły wyrywać animatorkom włosy z głowy i kopać, a rodzice nie widzieli w tym nic złego. Moja praca nie polegała tylko na organizowaniu zabaw. Czasami trzeba było też wyjść i pomóc dziecku w łazience, odprowadzić do rodziców do pokoju, zadzwonić gdy któreś chciało do mamy, a na sali gdzie przebywało 20-30 dzieci byłam sama.

Czytaj więcej...

Plakat Program 6FFF FB 717x1024To już 4 lipca, po raz szósty w Sianowie rozpocznie się Folk Film Festiwal. To święto miłośników kina, promocji tradycji regionalnych i integracji społecznej. Także i w tym roku na gości czekać będą pokazy filmowe w ramach konkursu Kokofy, ba- wspólne gotowanie bigosu, wernisaż wystawy, oraz szereg imprez towarzyszących. Będą spotkania z aktorami, oraz wspólna zabawa i kiermasze.

Czytaj więcej...

SUNRISE FESTIVAL 1Dziesiątki tysięcy klubowiczów z całego świata, 5 potężnych scen, ponad 100 artystów, wśród których m.in. Armin Van Buuren, Oliver Heldens, Afrojack, Don Diablo, The Chainsmokers, jedyne w swoim rodzaju festiwalowe miasteczko SunCity – tak w skrócie przedstawia się Sunrise Festival 2019 – jedna z największych klubowych imprez w Europie Środkowo-Wschodniej.

Sunrise Festival to jeden z największych klubowych eventów w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku impreza odbędzie się już po raz siedemnasty w dniach 19-21 lipca. Podczas tegorocznej edycji festiwalu usłyszymy niemal wszystkie gatunki muzyki elektronicznej: house, trance, techno, progressive, bass, future, hardstyle, electro. Od lat Sunrise Festival przyciąga dziesiątki tysięcy klubowiczów z całego świata.

Czytaj więcej...

BOD 0531Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne po raz kolejny „wzięło na warsztat” szczecińskie kamienice. Wcześniej fotografowano je między innymi w ramach poświęconych im konkursów miesiąca: „Bramy szczecińskich kamienic” oraz „Zastygłe w bezruchu”. Ten ostatni temat dotyczył sztukateryjnych ozdób na fasadach. Następnie zostały zorganizowane wystawy pod tymi samymi tytułami.
W ramach współpracy ze szczecińską firmą CSL Internationale Spedition od trzech lat współtworzone są wydawane przez nich albumy fotograficzne. Tematami poprzednich publikacji były:
•    „Stara Rzeźnia” – proces rewitalizacji siedziby firmy CSL Internationale Spedition;
•    „The Tall Ship Races” – szczecińskie finały regat żeglarskich pod tą samą nazwą;
•    „Classic Cars” – zabytkowe samochody biorące udział w rajdzie dookoła Bałtyku.

Czytaj więcej...

miśkowCodziennie widzimy efekty inwestycji zrealizowanych w Karlinie. Sto kilkadziesiąt milionów pozyskanych środków w ramach funduszy unijnych, dzięki którym  mieszkańcom, przedsiębiorcom, wszystkim grupom społecznym żyje się coraz lepiej i myślę, że dziś trudno wyobrazić sobie sytuację jak by to wyglądało gdyby tych pieniędzy nie było. Dzięki wsparciu UE udało nam się zrealizować wiele ważnych inwestycji, które mają wpływ na codzienne życie mieszkańców naszej gminy i nie chodzi tu tylko o drogi. Ale również infrastrukturę sportową, rekreacyjną i turystyczną, inwestycje w ochronę środowiska, jak i bardzo dużo projektów dla społeczeństwa – wspólne imprezy partnerskie, obozy sportowe, spotkania seniorów, czy kursy językowe.

Czytaj więcej...

60354624 2711419238885243 8654777345355284480 oTo największa impreza plenerowa w gminie Sianów, a kto wie, czy też nie jedno z najbardziej popularnych i znanych wydarzeń w całym regionie. Chodzi oczywiście o Dni Ziemi Sianowskiej, które odbędą się już po raz 32. W tym roku, w dniach 6-8 czerwca na Stadionie Miejskim w Sianowie będziemy mieli okazję pobawić się przy muzyce zespołów takich jak Piersi, Boys, Top Girls, News. Wystąpi także Michał Szpak. Ale to nie koniec atrakcji. Tradycyjnie imprezę rozpocznie mecz. Urzędnicy zmierzą się z rzemieślnikami 6 czerwca o godzinie 17.00. W dniu 7 czerwca, w piątek, w kinie Zorza odbędzie się Konkurs Twórczości Karola Wojtyły. Młodzież otrzyma też symbolicznie klucze do miasta Sianowa. Następnie odbędzie się prezentacja sekcji Centrum Kultury w Sianowie, w tym warsztaty gitarowe, wokalne oraz taneczne. Wieczór to czas muzycznego szaleństwa z zespołami News, Top Girls, oraz Boys.

Czytaj więcej...

59301160 2026382897472257 6435760986975633408 nW Dąbkach, niedaleko Darłowa,  odbyły się regaty otwierające nowy sezon- a zarazem nową przystań jachtową, która wygląda doskonale i podnosi atrakcyjność tej ślicznej nadmorskiej miejscowości. Były regaty i przygody, wiatr wiał z dużą siłą w żagle. Zadrzały się też "wywrotki" ale na szczęście nikomu nic się nie stało, bo nad wszystkim czuwali czujni ratownicy WOPR.
Fot.: Artur Marek Hara

Czytaj więcej...

Dodaj Temat

 baner balticinfo ogród bisss

 

upiotra1ab

 

ekosunreklama1ab

 

 

PRAXISreklamalogo

 

 

reklamamchecinski1

 

 

polanareklama1 2

 

 

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u