zolnierzewyklecikarlino2Dzień 1 marca został ustanowiony Narodowym Dniem Żołnierzy Wyklętych. Inicjatywa ta powstała z myślą o upamiętnieniu wszystkich tych, którzy nieustępliwie działali na rzecz naszego kraju w trakcie II wojny światowej, jak również po niej – walcząc o wolność. Ich zryw był ostatnim polskim powstaniem narodowym, a żołnierze biorący w nim udział przez komunistów zostali nazywani bandytami i zdrajcami. Dlatego właśnie w tym dniu w holu Zespołu Szkół w Karlinie została zaprezentowana wystawa poświęcona znanym i wybitnym jednostkom – żołnierzom Niezłomnym, których pamięć czcimy 1 marca każdego roku. Ponadto młodzież pod okiem członków 1. Karlińskiej Drużyny Harcerzy "Wyklęci" im. Zdzisława Badochy ps. Żelazny przygotowali miejską grę terenową.

W auli Karlińskiego Ośrodka Kultury zaprezentowana została projekcja filmu "Żelazny" – ukazującą Legendę Wileńskiej Partyzantki Zdzisława Badochy, do której krótki wstęp i zarys tła historycznego przypomniały dwie uczennice karlińskiego liceum.

karlinozolnierzewykleci1

W tegorocznej edycji akcji „Namioty Wyklętych” biorą udział nie tylko miasta akademickie takie jak Warszawa, Kraków, Poznań czy Łódź ale także gminy i powiaty z całej Polski w tym z Karlina, Jasła, Wierzchosławic, Ośna, Białej Podlaskiej, Żyrardowa, Olkusza, Radzynia Podlaskiego, Grajewa, Borów, Brzeszcza, Redy, Kcyni, Łomży, Szerzyny i Dobrego Miasta.

 

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u