Bądź zawsze piękna !

edytaslupczewskaCo czyni kobietę atrakcyjną? Nie jest to tylko młody, czy proporcjonalny wygląd twarzy, ale także błyszczące oczy, wigor i uśmiech. Niedoskonałości urody możemy poprawić dzięki eksperckiej wiedzy lekarzy medycyny estetycznej, ale żaden preparat nie zagwarantuje nam zastrzyku życiowej energii, pewności siebie i chęci do spełniania marzeń. Dlatego równie ważne jest (obok regularnie wykonywanych rytuałów pielęgnacyjnych), pielęgnowanie tego co daje nam radość i satysfakcję niezależnie od wieku. Każda z kobiet jest bowiem niepowtarzalna. Radość życia i pewność siebie, to właśnie ten trudny do określenia błysk w oku, który jak magnes przyciąga otoczenie. Pielęgnujmy go troskliwie. Można jednak wesprzeć się nowoczesnymi i bezpiecznymi zabiegami medycyny estetycznej, gdyż pozwalają one nie tylko poprawiać urodę, lecz także poczuć się lepiej we własnej skórze. Warto z nich korzystać, zwłaszcza że dają spektakularne efekty.

Jeśli chcemy jak najdłużej zachować piękny i młody wygląd, warto nie tylko starannie wcierać w skórę kremy i balsamy, lecz także zgłosić się do lekarza medycyny estetycznej po receptę na młodość. Nie koniecznie musi to być od razu wygładzający ,,kurze łapki” zastrzyk z toksyny botulinowej. Czasem ważniejsza jest poprawa kondycji skóry – wtedy specjalista może zaproponować peelingi, mezoterapię, lub zabiegi laserowe.

Skóra jest jak barometr naszego organizmu. Po jej kondycji jesteśmy w stanie stwierdzić w jakim okresie życia się znajdujemy, czy jesteśmy wypoczęci, zmęczeni, szczęśliwi, czy smutni. Każda zmarszczka ma swoja przyczynę. Czasem to tylko nadmierna mimika, a czasem szereg zmian związanych z zanikiem kości, zmiana napięcia mięśni i ścięgien oraz redystrybucja tkanki tłuszczowej. Dlatego warto odbudowywać i regenerować to, co leży u źródła powstawania zmarszczek. Pamiętajmy, że świetlista, dobrze nawilżona skóra, nawet gdy będzie miała kilka zmarszczek, będzie wyglądać młodziej.

Wszystkie kobiety, niezależnie od wieku czy nacji, przede wszystkim chcą mieć piękną i promienną cerę. Dlatego zabiegi, których celem jest poprawa jakości skóry, są w medycynie estetycznej najważniejsze. Amerykanki najczęściej korzystają z zabiegów laserowych, Francuzki są miłośniczkami mezoterapii, a w Polsce najpopularniejsze są peelingi. A z czego chętnie korzystają mieszkanki Koszalina i naszego regionu?

dermalogicaskoszalinNa przykład z najnowocześniejszego medycznego lasera frakcyjnego Alma Harmony Pro, dzięki któremu można skutecznie usunąć blizny (w tym pooparzeniowe), zmarszczki, rozstępy i oczyścić pory skórne, oraz usunąć przebarwienia. Zabieg jest polecany ze względu na brak inwazyjności w poprawie kondycji. Efekty zabiegu tym laserem są długofalowe i powodują że skóra staje się bardziej promienna i zdrowsza. Godny polecenia jest także laser Vectus – najsilniejszy laser do usuwania owłosienia. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa zaledwie kilka minut. Można nim skutecznie usunąć wąsik, jak też większą partię owłosionego ciała.

dermalogicalogoGdzie można skorzystać z takich innowacyjnych zabiegów? Te nowoczesne lasery medyczne dostępne są w koszalińskim Instytucie Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Dermalogica. Gabinet dysponuje najnowocześniejszym na Pomorzu Środkowym sprzętem, oferując szeroki wachlarz zabiegów na twarz i ciało. Ponadto już w marcu Dermalogica oferuje zabiegi z wykorzystaniem technologii bliskiej podczerwieni NIR do liftingu termicznego skóry. Jest to jedna z najlepszych metod służąca do ujędrniania skóry, a także do relaksacji mięśni i stawów.

 

W wieku 30 – 40 lat ważne są zabiegi poprawiające jakość cery. Hitem jest zabieg biostymulujący z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Wykonany metodą mezoterapii uwalnia czynniki wzrostu regenerujące skórę, poprawia jej ukrwienie i dożywienie. Stymuluje komórki macierzyste oraz pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Dzięki temu skóra staje się bardziej elastyczna, jędrna, rozjaśniona i odmłodzona. Systematycznie powtarzane zabiegi biostymulujące opóźnią proces starzenia i stopniowo odmłodzą skórę.

Urodowym przykazaniem numer jeden, oprócz ochrony przeciwsłonecznej, jest złuszczanie naskórka peelingami lekarskimi. W peelingach wykorzystuje się substancje o różnych właściwościach (m.in. kwas migdałowy, trójchlorooctowy, glikolowy, retinowy, kojowy, azelainowy, fitowy), które połączone w odpowiednich stężeniach likwidują przebarwienia, rewitalizują skórę, niwelują drobne zmarszczki, usuwają blizny potrądzikowe. Zabiegi te są małoinwazyjne, złuszczanie jest najczęściej delikatne, jednak najlepiej zaplanować wizytę 3 dni przed wolnym weekendem (ok. 3 dni po zabiegu zaczyna się złuszczanie) i wykonać je w serii 3 – 4, w odstępach około 4 tygodniowych. Wtedy osiągniemy pełny efekt kuracji, choć różnicę w kondycji skóry widać już po pierwszym zabiegu.

Medycyna estetyczna oferuje obecnie tak dużo zabiegów upiększających i odmładzających, ze samodzielny wybór najlepszego staje się praktycznie niemożliwy. Dlatego kluczowe znaczenie ma znalezienie doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, który nie tylko zdiagnozuje potrzeby naszej skóry, lecz także rozpisze plan domowej pielęgnacji i zabiegów w gabinecie uwzględniający nasze priorytety. Naprawdę dobre efekty gwarantuje tylko działanie długofalowe. Nowoczesna medycyna powinna polegać na holistycznej opiece obejmującej nie tylko zabiegi, lecz także odpowiednią pielęgnację skóry na co dzień, aktywność fizyczna, zdrową dietę, i w razie potrzeby- suplementację.

voucherkdermalogicaPięknem warto się dzielić. Dlatego, drodzy Panowie- dobrym pomysłem na upominek, zwłaszcza w kontekście zbliżającego się Dnia Kobiet, będzie nabycie vouchera w gabinecie Dermalogica. Wystarczy określić kwotę, a personel doradzi jaki zabieg wybrać dla ofiarowanej osoby. Bon upominkowy można zamówić online przez formularz kontaktowy, dostępny na stronie www i zostanie on wysyłany kurierem do adresata.

Edyta Słupczewska

– właścicielka Instytutu Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Dermalogica w Koszalinie, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz wiceprezes  Polskiego Stowarzyszenia Kosmetologii i Medycyny Estetycznej.

Registration disabled