Boboliccy Morsjanie zapraszają!

BoboliccyMorsjanieMorsowanie, czyli kąpiele zdrowotne w lodowatym Bałtyku z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Powstają formalne kluby morsów, ale też nieformalne grupy. Jedną z nich jest powstała niedawno grupa pasjonatów z Bobolic.- Jesteśmy młodym, nieformalnym klubem, w tym sezonie obchodziliśmy rok działalności. Morsują z nami osoby z gminy Bobolice, jaki i z okolicznych miejscowości. Obecnie zrzeszamy ponad 60 osób- opowiada inicjatorka powstania Bobolickich Morsjan, Natalia Oleksy.-Organizujemy sporo imprez z morsowaniem. Działamy charytatywnie, wspomagamy różne akcje dla zwierzaków, seniorów, wspieramy chore dzieci i oczywiście WOŚP. Jesteśmy jak rodzina, wszyscy są bardzo zagrani i chętni do działania.

79491822 105976804238918 781794089229090816 o

Niektórzy jadą nawet 30 km, żeby wejść do wody. Czy warto? Z pewnością tak. Tym bardziej, że pasją do kąpieli zimową porą łatwo się pozytywnie zarazić. Wie o tym sama Pani Natalia.
– Prowadziłam kilka lat z rzędu rozgrzewki dla morsów w Poroście i Bałym Borze w formie zumby, a dwa lata temu postanowiłam, że wejdę do wody na zakończenie sezonu i tak uczyniłam. W kolejnym sezonie zorganizowałam ognisko integracyjne dla moich dziewczyn, przy okazji namówiłam do wejścia .Weszło nas 5 osób. Zaczęłam promować morsowanie w Bobolicach. Zachęcałam, namawiałam, z kolejnym wejściem było nas coraz więcej i więcej.

Więcej o Bobolickich Morsjanach tutaj.

Registration disabled