Czy chciałbyś być osobą przedsiębiorczą?

szerszaperspektywazbioroweGdy zadajemy komuś pytanie: Czy chciałbyś być osobą przedsiębiorczą? Zazwyczaj w odpowiedzi słyszymy: TAK. Gdy drążymy temat i pytamy: dlaczego?, możemy usłyszeć: bo osoba przedsiębiorcza to ktoś, kto jest zdecydowany, wie czego chce i umie to osiągnąć. Jednak gdy tej samej osobie mówimy, że i ona może stać się przedsiębiorcza, bo przedsiębiorczości można się nauczyć, a my wiemy jak to zrobić, to osoba taka się natychmiast wycofuje. Dlaczego? Bo natychmiast uświadamia sobie ile to kosztuje. Trzeba zapłacić wysiłkiem, czasem, a przede wszystkim porzuceniem wszystkich swoich dotychczasowych nawyków i przekonań. Bo trzeba podjąć ryzyko. Bo nikt nie da nam gwarancji, że nawet jeśli postąpimy zgodnie ze wskazówkami, to wszystko pójdzie gładko. Mało tego, zdajemy sobie sprawę, że obierając drogę osoby przedsiębiorczej, popełnimy mnóstwo błędów.

logoszerszaperspektywaA kto lubi popełniać błędy i ponosić porażki? Czy już wiesz, jaka jest największa przeszkoda w staniu się osobą przedsiębiorczą?

Jednak jest pewna grupa ludzi, która powie: TAK, chcę podjąć ten wysiłek, chcę zaryzykować i chcę rozwijać się w tym kierunku. To właśnie dla takich osób liderzy Stowarzyszenia Szersza Perspektywa stworzyli Program Rozwoju Osoby Przedsiębiorczej, który obejmuje trzy etapy: cotygodniowe spotkania w Klubie Ludzi Przedsiębiorczych, dwudniowe warsztaty pt. Szersza Perspektywa oraz podejmowanie działań w realnym świecie. Formuła programu została stworzona na bazie wieloletnich doświadczeń zdobytych podczas prowadzenia Szczecińskiego Klubu Edukacji Finansowej.

Klub Ludzi Przedsiębiorczych- tu wszystko się zaczyna.

Spotkania w KLP są pierwszym etapem w Programie Rozwoju Osoby Przedsiębiorczej. Klub jest otwarty i na spotkanie może przyjść każdy, kto ma ochotę wejść na tę ścieżkę rozwoju osobistego. Tak, Ty Czytelniku również. Wystarczy, że w tej chwili wejdziesz na stronę www.szerszaperspektywa.pl, i dokonasz rejestracji, a Twoje miejsce w klubie będzie już na ciebie czekać. Czego możesz oczekiwać po spotkaniu? Po pierwsze, dużej porcji wiedzy – na każdym ze spotkań puszczany jest jeden z wykładów Roberta Kiyosakiego. Po drugie, możliwości sprawdzenia się – zagrasz w nową wersję gry Cashflow, która uświadomi Ci w jaki sposób aktualnie poruszasz się w świecie finansów i inwestycji. Po trzecie, inspiracji – każde spotkanie to okazja do poznania nowej Osoby Przedsiębiorczej, czyli kogoś, kto przeszedł już cały program i jest już na etapie podejmowania działań w realnym świecie. Doświadczenia biznesowe, jakimi dzielą się z nami te osoby, są bezcenne.

Warsztaty Szersza Perspektywa – ogień, który wypala resztki ignorancji.
Na koniec dwudniowych warsztatów Szersza Perspektywa ich uczestnicy bardzo często mówią: dlaczego wcześniej tego nie wiedziałem?! Co jest powodem tych okrzyków? Głowa pełna pomysłów i wiedzy, w jaki sposób te pomysły realizować. Jest to przełomowy moment dla każdego, kto naprawdę chce stać się osobą przedsiębiorczą.

stowarzyszenieszerszaperspektywawarsztaty

Realne działania – zupełnie nowa rzeczywistość.
Dla osoby naprawdę przedsiębiorczej, ten etap nigdy się nie kończy. Na tym etapie nie ma już błędów, są tylko sytuacje, z których możesz wyciągnąć wnioski na przyszłość. Nie ma też problemów, są jedynie wyzwania, które należy podjąć, by dojść do celu. To właśnie na tym etapie zamieniasz wymówki na wyniki. Wchodzisz w to?

Aneta Zdrojewska – członek stowarzyszenia Szersza Perspektywa i osoba zdecydowanie  przedsiębiorcza. 

 

Registration disabled