Rozmowa z Piotrem Huzarem, dyrektorem Zarządu Koszalińskiej Izby Przemysłowo- Handlowej.
– Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Koszalińskiej Nagrody Gospodarczej Roku, czyli “Denara”. Konkurs tradycyjnie już od ponad 20 lat jest organizowany przez Koszalińską Izbę Przemysłowo- Handlową. Jaka będzie tegoroczna edycja?
– Zaszły duże zmiany w samym procesie zgłaszania firm do konkursu. Dotychczas firmy zgłaszały się same, w tej edycji typowały je podmioty gospodarcze zrzeszone w KIPH. Do udziału w “Denarze” zgłoszono blisko 70 firm w kategoriach: mikro, małe, średnie oraz duże. Na chwilę obecną lista zgłoszeń została zamknięta. Nie ma możliwości, by udział w konkursie wzięła firma nie zgłoszona przez firmę członkowską KIPH. Możliwość nominowania firm w konkursie “Denara” traktujemy jako podziękowanie za współpracę firm członkowskich z Izbą, uznanie osiągnięć firm zgłoszonych. To sami przedsiębiorcy mają wiedzę kogo wyróżnić, opierając swoją wiedzę na znajomości rynku, doświadczeniach oraz współpracy. Oczywiście firmy nominowane nie są jedynie firmami zrzeszonymi w KIPH.
– Udział w “Denarze” jest bezpłatny?
– Tak, udział jest bezpłatny, jest to kolejna istotna zmiana. Uczestnictwo w konkursie nie wiąże się z żadnymi opłatami dla firm nominowanych.
– Znany jest już dokładny termin gali “Denara”?
– Tak. Gala wręczenia nagród odędzie się 21 czerwca o godzinie 18.00 w teatrze Variete Muza w Koszalinie. Data nie jest przypadkowa, gdyż jest to Międzynarodowy Dzień Przedsiębiorcy. Do gali podeszliśmy nieszablonowo, chcąc by uczestnicy wynieśli z tej imprezy coś wyjątkowego, stąd zaprosiliśmy znakomitego mówcę Jacka Walkiewicza. Gwarantujemy, że po wysłuchaniu jego prelekcji, spojrzymy na siebie w biznesie z bardzo inspirującej perspektywy.
– Kto będzie wybierał firmy nominowane do “Denara”? Jaka będzie formuła tegorocznej kapituły konkursowej?
– W tym roku w kapitule zasiadają członkowie Rady Koszalińskiej Izby Przemysłowo- Handlowej, którzy wybierają firmy spośród zgłoszonych. Następuje nominowanie, następnie ocena laureatów pod kątem między innymi innowacyjności stosowanych rozwiązań, wyników finansowych, zatrudnienia, ale też społecznej odpowiedzialności biznesu.
– Dlaczego warto brać udział w “Denarze”?
– Bo to nobilitacja, efekt marketingowy dla firmy ale też utożsamianie się z Koszalinem, regionem. To wzrost prestiżu marki laureata. Są momenty gdy skromność nie jest dobrym rozwiązaniem, warto chwalić się osiągnięciami i nagrodami swojej firmy. Koszaliński “Denar” może być motywacją dla młodych osób, stawiających pierwsze kroki w biznesie, że warto próbować i budować coraz silniejszą firmę.
Rozmawiał: Tomasz Wojciechowski
Więcej o denarze i KIPH: www.kiph.com.pl