Depilacja laserowa godna polecenia

AnnaMalinowskaTopLaserKozalinDepilacja laserowa staje się coraz bardziej popularna. Korzystają z niej nie tylko kobiety, a sam zabieg jest nieskomplikowany. Rozmawiamy o tym z Anną Malinowską, właścicielką TOP LASER Centrum Depilacji Laserowej w Koszalinie.
– Jak bardzo korzystanie z depilacji laserowa jest dziś powszechne? I czy korzystają z niej tylko kobiety?
– Depilacja laserowa staje się coraz popularniejsza zarówno u kobiet jak i mężczyzn. W naszym salonie zdecydowanie więcej mamy pań. Najchetniej wybieranymi obszarami, z których usuwamy zbędne owłosienie są bikini, pachy, łydki. Panowie -w mniejszej ilości, aczkolwiek również korzystają z tego typu zabiegów, przede wszystkim na takie partie jak plecy, ramiona, klatka piersiowa.

– Depilacja taka może być zastosowana tylko raz, za to z trwałym efektem?
– Optymalnie dobrana długość światła lasera gwarantuje permanentne usuwanie owłosienia. Podczas jednego zabiegu możliwe jest zredukowanie 30% owłosienia, po serii 4-6 zabiegów usunięte zostaje 95% włosów. Zabiegi wykonujemy w odstępach 4-8 tygodni w zależności od wybranej partii ciała. Laser pomaga również pozbyć się problemu wrastających włosów. Pierwszych efektów możemy spodziewać się już po pierwszym, drugim zabiegu.

toplaser1– Czy depilacja laserowa może mieć jakieś skutki uboczne, zdrowotne?
– Depilacja LightSheer DUET jest metodą trwałą i bezpieczną. Laser został wytworzony oraz zatwierdzony do stosowania przez Urząd ds. Leków i Żywności w USA (FDA). Laser działa miejscowo i nie ma wpływu na funkcje całego organizmu. Najczęstszym skutkiem ubocznym jest zaczerwienienie, podrażnienie skóry, lekkie obrzmienie. Objawy te ustępują zazwyczaj po kilku godzinach, lecz przy wrażliwych skórach mogą utrzymywać się do kilku dni. Skutki uboczne typu poparzenie, przebarwienia, odbarwienia skóry oraz blizny zdarzają się bardzo rzadko i najczęściej są wynikiem niezastosowania się do zaleceń kosmetologa.
toplaser2– Jak wygląda sam zabieg depilacji?
– Przed każdym zabiegiem prosimy pacjenta o całkowite ogolenie włosów z całej powierzchni, którą zamierzamy poddać depilacji laserowej. Następnie naświetlamy cały obszar, przykładając głowicę miejsce obok miejsca. W zależności od partii czas trwania zabiegu wynosi od 5 do 30 minut.
– Kiedy najlepiej poddać się zabiegowi depilacji laserowej?
– Głównym przeciwwskazaniem do depilacji laserowej jest opalanie się, dlatego najlepszym okresem na zabiegi są jesień, zima oraz wczesna wiosna. Jednak są partie, które możemy poddać zabiegowi nawet w okresie letnim. Bikini, pachy, czy uda jesteśmy w stanie zasłonić i ukryć przed promieniami słonecznymi.

– Skąd wiadomo, że depilację przeprowadza się bezpiecznie i profesjonalnie?
– Każda osoba wykonująca zabieg depilacji laserowej powinna być przeszkolona z obsugi danego sprzętu i posiadać certyfikat ukończenia takiego szkolenia. Najlepiej wybierać gabinety specjalizujące się w zabiegach depilacji laserowej. Wiemy wówczas, że pracujące tam osoby posiadają odpowiednie doświadczenie, ponieważ wykonują dużo takich zabiegów.
– Jak Pani ocenia porównanie lasera diodowego z urządzeniami typu IPL?
– Metoda IPL nie daje trwałego efektu, ponieważ IPL nie działa wybiórczo na włos. Urządzenie emituje światło o bardzo szerokim zakresie fal, podgrzewając zarówno okoliczne tkanki jak i włosy, które są jedynie okresowo uszkadzane. Dlatego w trakcie wykonywania serii zabiegów włosy nie rosną, lecz po pewnym czasie ponownie odrastają. Osoby korzystające z depilacji IPL mogą mieć uszkodzone i zdeformowane cebulki włosów, przez co obniżona zostaje skuteczność późniejszej depilacji laserowej.

– Laser diodowy jest więc lepszy?
– Laser diodowy wykazuje o wiele wyższą skuteczność działania. Cechuje się skoncentrowaną wiązką światła w zakresie fal 800-810 nm, która celowana jest bezpośrednio w łodygę włosa, przez którą energia lasera dociera do macierzy i ją niszczy. Po uszkodzeniu macierzy włos już nie odrasta.

Więcej na: www.top-laser.pl

 

Registration disabled